8 Май, 2026

Берлин се опъна на Ердоган, не го пуска да агитира сред турците в Германия

Берлин се опъна на Ердоган, не го пуска да агитира сред турците в Германия

Реджеп Ердоган

Молбата му да се обърне към сънародниците си е била отхвърлена още преди седмица

Властите в Берлин отхвърлиха искането на турския президент Реджеп Ердоган да направи обръщение към етнически турци в Германия следващата седмица по време на посещението си за срещата на Г-20 в Хамбург,  съобщават световни медии.

Германският външен министър Зигмар Габриел заяви, че Берлин е получил молбата на Ердоган, но тя е била отхвърлена още преди седмици.

„Преди седмици обясних на моите турски колеги, че не мислим това за добра идея“, каза дипломатът по време на посещение в Русия.

Той обясни и решението за намаления полицейски ресурс, което е направено във връзка със срещата на високо равнище, на която ще присъстват руският и американският президенти Владимир Путин и Доналд Тръмп.

Сподели:

Коментари (0)

The Economist: Путин губи контрол над Русия

The Economist: Путин губи контрол над Русия

Руската авторитарна система все още се крепи на страх и репресии, но вече е изгубила способността да формира визия за бъдещето.

Нагъл Кремъл, даде ултиматум на Киев

Нагъл Кремъл, даде ултиматум на Киев

Според Ушаков, за възобновяване на преговорите Украйна трябва да направи само една стъпка.

ЕС се подготвя „за потенциални“ разговори с Путин

ЕС се подготвя „за потенциални“ разговори с Путин

председателят на Европейския съвет Антонио Коща е казал, че ЕС разполага с подкрепата на украинския президент Володимир Зеленски за този потенциален ход.