27 Август, 2026

Без руско настъплене в Запорожието - изгоряха 18 окупаторски офицери

Снимка: архив - EPA/BGNES

Това е станало при успешна съвместна операция на Главното управление на разузнаването и Мариуполската съпротива.

В украинската Запорожка област бяха ликвидирани 18 офицери от оперативния състав на щаба на 35-а общовойскова армия на Руската федерация, предаде Униан.

Това е станало при диверсионен акт, извършен на 30 август, според данни на Координационния щаб по въпросите на военнопленниците „Искам да живея“. Саботажът е извършен близо до временно окупираното село Воскресенка. Уточнява се, че неизвестни лица са запалили суха трева близо до сградата на руския щаб.

„Огънят бързо се е разпространил към помещенията и блиндажите на командния пункт. Поради задимяването и изпълването на командния пункт с въглероден оксид, оперативният състав на щаба не е успял да се спаси.“ - се казва в изявление на Координационния щаб по въпросите на военнопленниците.

Публикуван е и списък с имената на ликвидираните офицери.

Междувременно, на 1 септември, Петро Андрющенко - бивш съветник на кмета на Мариупол и ръководител на Центъра за изследване на окупацията, съобщи в социалните мрежи, че на 30 август, в района на село Воскресенка в Запорожка област е бил опожарен руски команден пункт - в резултат на успешна съвместна операция на Главното управление на разузнаването и Мариуполската съпротива.

„Загинали са седемнадесет офицери и един редник. Офицерите са ръководели настъплението в един от секторите по Запорожкото направление. Сега няма да има настъпление.“ – посочва Андрющенко.

Превод: Faktor

Сподели:
Опустошителни наводнения в Непал: Загинаха над 100 души, 400 туристи са в неизвестност

Опустошителни наводнения в Непал: Загинаха над 100 души, 400 туристи са в неизвестност

Стихията отнесе цели села, пътища и мостове - ЕС активира системата си за сателитно наблюдение, за да подпомогне спасителните операции

Науседа: Литва знаеше за визитата на Ратклиф в Москва

Науседа: Литва знаеше за визитата на Ратклиф в Москва

"Ние бяхме известени от нашите партньори, че информация за срещата, за нейните цели и за дневния ѝ ред ще ни бъде предоставена без забавяне, тоест, на практика следващата седмица"

САЩ обявиха Palestine Action за глобална терористична групировка

САЩ обявиха Palestine Action за глобална терористична групировка

„Политическият тероризъм няма място в нашето общество и ние ще продължим да прекъсваме финансовите източници на тези групировки, докато не бъдат елиминирани“

Коментари (0)