Това е станало при успешна съвместна операция на Главното управление на разузнаването и Мариуполската съпротива.
В украинската Запорожка област бяха ликвидирани 18 офицери от оперативния състав на щаба на 35-а общовойскова армия на Руската федерация, предаде Униан.
Това е станало при диверсионен акт, извършен на 30 август, според данни на Координационния щаб по въпросите на военнопленниците „Искам да живея“. Саботажът е извършен близо до временно окупираното село Воскресенка. Уточнява се, че неизвестни лица са запалили суха трева близо до сградата на руския щаб.
„Огънят бързо се е разпространил към помещенията и блиндажите на командния пункт. Поради задимяването и изпълването на командния пункт с въглероден оксид, оперативният състав на щаба не е успял да се спаси.“ - се казва в изявление на Координационния щаб по въпросите на военнопленниците.
Публикуван е и списък с имената на ликвидираните офицери.
Междувременно, на 1 септември, Петро Андрющенко - бивш съветник на кмета на Мариупол и ръководител на Центъра за изследване на окупацията, съобщи в социалните мрежи, че на 30 август, в района на село Воскресенка в Запорожка област е бил опожарен руски команден пункт - в резултат на успешна съвместна операция на Главното управление на разузнаването и Мариуполската съпротива.
„Загинали са седемнадесет офицери и един редник. Офицерите са ръководели настъплението в един от секторите по Запорожкото направление. Сега няма да има настъпление.“ – посочва Андрющенко.
Превод: Faktor
Още от Свят
„Евронюз“: Със заплахата си за вето Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Брюксел трябва да постигне споразумение до 15 юли, за да избегне автоматичен преглед на тавана на цената на руския петрол, транспортиран по море
WSJ: САЩ преосмислят присъствието си в Близкия изток и преместване на военни бази
Говорителят на Централното командване на САЩ, начело на американските сили в Близкия изток Тим Хокинс каза, че мериканските военни са нанесли много повече щети на Иран, отколкото са получили, като САЩ са ударили повече от 13 500 цели
Лавров в задочен спор с Рубио: Ако онова в Аляска не е споразумение, какво разбират САЩ под споразумение?
"Ако едната страна - в този случай Съединените щати, е поставила на масата своите предложения за уреждане на кризата, а другата страна е изразила съгласие с тези предложения, тогава да се каже, че не е постигнато споразумение, някак не е много изящно"