Наплютата жена ангажирала адвокат
Управител на транспортна фирма от Пловдив ще трябва да плати глоба в размер на 100 лв., защото се изплюл в лицето на жена, която разстроила малолетната му дъщеря. Грозните сцени се разиграли на публично място и санкцията е по Указа за борба с дребното хулиганство.
На 15 юни около 23 ч. мъжът бил с компания на ресторант. По същото време на детската площадка към заведението се намирала майка, която направила забележка на дъщеря му. Момичето се разплакало и се върнало при баща си.
Щом разбрал какво се случва, той излязъл да потърси сметка на жената. Бил афектиран и се изплюл в лицето ѝ, след което се прибрал обратно в ресторанта. Това се случило пред очите на съпруга на майката, както и на компанията на нарушителя, която излязла да види какво ще се случи.
Наплютата жена ангажирала адвокат, който подал жалба в Районната прокуратура. Започнала проверка, а на 11 октомври представител на държавното обвинение отказал да образува досъдебно производство. Изпратил препис от постановлението на началника на Второ районно управление, за да бъде наказан нарушителят по реда на УБДХ.
Пред Районния съд нарушителят неколкократно е изразил съжаление за непристойната проява. Според магистратите тя е била еднократна и спонтанна. По тази причина те са преценили, че най-справедливото наказание в случая е глоба, пише 24plovdiv.
Фактор
На 15 юни около 23 ч. мъжът бил с компания на ресторант. По същото време на детската площадка към заведението се намирала майка, която направила забележка на дъщеря му. Момичето се разплакало и се върнало при баща си.
Щом разбрал какво се случва, той излязъл да потърси сметка на жената. Бил афектиран и се изплюл в лицето ѝ, след което се прибрал обратно в ресторанта. Това се случило пред очите на съпруга на майката, както и на компанията на нарушителя, която излязла да види какво ще се случи.
Наплютата жена ангажирала адвокат, който подал жалба в Районната прокуратура. Започнала проверка, а на 11 октомври представител на държавното обвинение отказал да образува досъдебно производство. Изпратил препис от постановлението на началника на Второ районно управление, за да бъде наказан нарушителят по реда на УБДХ.
Пред Районния съд нарушителят неколкократно е изразил съжаление за непристойната проява. Според магистратите тя е била еднократна и спонтанна. По тази причина те са преценили, че най-справедливото наказание в случая е глоба, пише 24plovdiv.
Още от Закон и ред
Олег Невзоров е на разпит в ОДМВР-Варна
Първите индикации, че той ще се завърне в страната, са постъпили още миналия понеделник. Той е пристигнал със самолет и е бил очакван от властите на границата
Обвиниха в шпионаж китайски гражданин у нас
По данни на прокуратурата обвиняемият е направил опит да събира информация, представляваща държавна тайна
Адв. Екимджиев: Тревожно е, че вместо воля за катарзис, виждаме еволюционни мерки в съдебната система
Според правозащитникът новата власт ще замете скандала с подслушването на магистрати, каквито сигнали бяха публично осветени