30 Декември, 2025

50 храни с намалени цени - как да ги разпознаем

50 храни с намалени цени - как да ги разпознаем

Те ще бъдат брандирани с логото на "Достъпно за вас"

Цените на минимум 50 хранителни стоки в големите търговски вериги, които са се включили в кампанията на Министерството на икономиката и индустрията, ще бъдат по-ниски от утре - 15 ноември. Те ще бъдат брандирани с логото на "Достъпно за вас".

Инициативата на ведомството трябваше за започне от 1 ноември, но Министерството изчакваше становище на КЗК по Декларацията за партньорство с търговските вериги, които проявят интерес към включване в кампанията на Министерството. Целта на инициативата е да бъдат постигнати трайно ниски цени за българските потребители, предаде NOVA.

На седмична база в Министерството на икономиката и индустрията ще се прави анализ, за да се следи динамиката на цените. На сайта на ведомството потребителите ще могат да намерят намалението на конкретния продукт и ще видят откъде могат да го закупят.
Сподели:

Коментари (0)

Коледен базар в Голям извор – традиции и добро настроение

Коледен базар в Голям извор – традиции и добро настроение

Специални гости на празника бяха кметът на Община Тетевен – д-р Мадлена Бояджиева и зам.-кметът Тони Стоев

Васил Терзиев: Мястото за детето в детска градина не трябва да е изпитание. Ето какво направихме

Васил Терзиев: Мястото за детето в детска градина не трябва да е изпитание. Ето какво направихме

"Завършихме 11 нови сгради на детски градини, още 19 са в строеж, а за допълнителни 12 вече подготвяме проекти там, където нуждата е най-остра", заяви кметът на София.

„ДПС – Ново начало“ почете  41 години от кървавите събития в Могиляне

„ДПС – Ново начало“ почете 41 години от кървавите събития в Могиляне

От трибуната участниците в поклонението призоваха за толерантност и единство на различните общности, и призиви политическите сили да не се намесват в работата на ДПС-Ново Начало