19 Януари, 2026

Атанасов: Не трябва да допуснем "руските потоци" да потекат обратно в страната

Атанасов: Не трябва да допуснем "руските потоци" да потекат обратно в страната

България има нужда от обединени евроатлантически сили, е категоричен лидерът на ДСБ

България има нужда от своите обединени евроатлантически сили и това е наша обща задача. Поради тази причина аз смятам, че в нашата коалиция трябва да работим за по-сериозно единение. Това заяви председателят на ДСБ Атанас Атанасов в началото на Националната конференция на "Да, България". 

"Трябва да създадем общи органи, в които да създадем общи решения, да привлечем и най-младия сегмент "Продължаваме промяната" и заедно да водим България по правилния път", добави той.

По думите на Атанасов има периоди в най-новата българска история, когато демократичните сили са били разединени. Това е водело до национални катастрофи и до превес на "тъмните сили". 

"През годините на демократични преход, когато демократичните сили са били съединени, винаги България е печелила от това. Тогава, когато сме били разединени, тъмните сили са ни дърпали към азиатския деспотизъм. Така беше през 90-те години, когато СДС беше разцепено, след това при правителството на Беров, след което дойде Жан Виденов, чието управление доведе страната до националната катастрофа", изтъкна лидерът на ДСБ

Атанас Атанасов призова да не се допуска да потекат "руските потоци" обратно в страната.

В същия дух се изказа и съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков. Той заговори за общност, която не иска промяна, защото се страхува, че тя ще накърни техните интереси.

"Нямаме лукса да си позволяваме различията да ни раздалечават, а да ни правят по-можещи и по-умни'', заяви Петков пред делегатите на "Да, България", гости и журналистите в залата. 

Сподели:

Коментари (0)

Христо Панчугов: Протестите върнаха Румен Радев в играта

Христо Панчугов: Протестите върнаха Румен Радев в играта

Христо Панчугов: Протестите през декември върнаха Радев в играта

Слави Василев се присъединява към партията на Румен Радев

Слави Василев се присъединява към партията на Румен Радев

Той определи като „изумителен" целия път на Радев към "този исторически ден за България". Според него той ще се яви още на тези избори. 

Първите реакции във фейсбук: Тошко 2 падна!

Първите реакции във фейсбук: Тошко 2 падна!

Бяхме свидетели на най-дългата предизборна кампания на един човек, платена директно и изцяло от държавния бюджет - с парите на всички данъкоплатци