12 Юли, 2026

Атлантици: Българското правителство да спре да увърта и протака, а да окаже реална помощ на Украйна

Атлантици: Българското правителство да спре да увърта и протака, а да окаже реална помощ на Украйна

Това казаха представители на Атлантическия съвет на България пред украинския посланик у нас Ваталий Москаленко

Ръководството на Атлантическия съвет на България проведе днес среща с посланика на Украйна в нашата страна, негово превъзходителство Витайлий Москаленко. Срещата се проведе в дипломатическата мисия на Украйна в София.

Атлантиците изразиха пълна подкрепа за народа на Украйна и осъдиха убийствената и античовешка политика на режима на Путин. Съпредседателите доц. Момчил Дойчев и Димитрин Вичев припомниха, че още след анексията на Крим са предупреждавали, че путинският режим няма да спре до тук и ще продължи агресията си към други територии и народи.

Подкрепата за украинския народ е цивилизационен избор. Западът и НАТО трябва да окажат адекватна и незабавна подкрепа на Украйна за отблъскване на агресора. АСБ се ангажира да излезе със специална позиция,  с която да призове българското правителство да спре да увърта и протака, а да пристъпи към осъществяването на реална помощ, която Киев иска – военни снарeжения, боеприпаси и бойни самолети.

Атлантиците припомниха, че украинците са наши истински братя, които дадоха кръвта си за свободата на България по време на Руско-турската война. Наш дълг е днес да бъдем съпричастни към тяхната трагедия и да им окажем помощ в трудния момент.

Посланик Москаленко благодари за искрената подкрепа и увери, че правителството и външно министерство на Украйна са добре запознати с ролята и приноса на АСБ срещу руската пропаганда и агресивна политика на Кремъл, жертва на която е и демократична България.

Сподели:
Николай Нанков: Инвестицията в хората винаги си заслужава

Николай Нанков: Инвестицията в хората винаги си заслужава

"Вярвам, че сред младите хора, които се включиха в “Академията” в Ловеч, са бъдещите кметове, общински съветници, народни представители, експерти, лидери"

Според енергийната министърка, натрупаните задължения към "Боташ" "няма да натоварят бюджета и българските граждани"

Според енергийната министърка, натрупаните задължения към "Боташ" "няма да натоварят бюджета и българските граждани"

Петрова заяви, че механизмът за изплащането им трябва да бъде разработен през следващите 15 месеца, но не даде канкретина по темата

Борисов: Нужна е обща президентска кандидатура на партиите от ЕНП и либералите, за да спрем личното управление (обновена)

Борисов: Нужна е обща президентска кандидатура на партиите от ЕНП и либералите, за да спрем личното управление (обновена)

Опитите всяка партия да издигне свой кандидат са обречени на неуспех - такива опити може да се правят целенасочено 

Коментари (0)