Българките със злато в отборното класиране на световното първенство във Валенсия (видео)

„След точно 30 години отново се радваме на отборна световна титла!“

Снимка: БФХГ

България спечели световната титла в отборната надпревара на 40-ото Световно първенство по художествена гимнастика, което се провежда във Валенсия, Испания, съобщиха от Българската федерация по художествена гимнастика.

Златото беше завоювано от Боряна Калейн, Стилияна Николова и Ева Брезалиева, които представяха България в индивидуалната надпревара  и ансамбъл-жени в състав: Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова.

„След точно 30 години отново се радваме на отборна световна титла!“ – споделят на българския щаб.

През 1993 г., отново в Испания, но в град Аликанте отборни шампионки стават Мария Петрова, Юлия Байчева и Бранимира Маркова!

Така главният мениджър на отбора ни Бранимира Маркова е световна шампионка в отборното класиране и като състезателка, като треньорка с интервал от 30 години.