2 Януари, 2026

Давид Джамбазов, който протестира легнал пред руския център: Исках да покажа какво е да има тела по улиците

Давид Джамбазов, който протестира легнал пред руския център: Исках да покажа какво е да има тела по улиците

Да не се отрича истината за извършеното от руските военни

Протестирах срещу опитите да се отрича истината за ставащото в Украйна – това заяви пред бТВ Давид Джамбазов, който легна пред Руския културен център в столицата в знак на протест срещу зверствата на руските военни в украинския град Буча. Припомняме, Кремъл отрича, че престъпленията са извършени от руската армия, подобна позиция изразяват и проруските среду у нас.  

„Исках да покажа какво е има тела по улиците“, добави Давид Джамбазов.

Той сподели, че докато е лежал пред руския център и е усещал студа и парализата на усещанията си, е мислел за това какво са изпитвали хората в Буча преди да бъдат убити.

За протеста му е помогна неговата сестра – тя е завързала ръцете му и след това е снимала ставащото. От руския център са се опитали да й попречат да снима, както и изобщо да попречат на протеста, който е продължил 30-40 минути.

Давид Джамбазов коментира, че не знае доколко със своята акция на гражданска съвест е  постигнал целта си – да достигне до това „мнозинство от много добри хора, които не могат да осъзнаят какво се случва“ през 21 век в Европа.

Сподели:

Коментари (0)

Таксиметровите тарифи в столицата скочиха с 18,6%

Таксиметровите тарифи в столицата скочиха с 18,6%

Приетата от Столичния общински съвет методика за индексиране на минималните и максимални цени за таксиметров превоз използва три основни компонента с различна тежест: инфлация (ИПЦ) – 75%, промяна в минималната работна заплата (MP3) – 15% и горива – 10%

Възстановяват банковите операции след прехода към еврото

Възстановяват банковите операции след прехода към еврото

В някои банки мобилното и онлайн банкиране беше възстановено още вчера, други ще направят това до края на 2 януари, а част от тях предупреждават, че ще са готови до утре - 3 януари

Председателят на КЗП: След въвеждането на еврото няма сигнали за сериозни нарушения

Председателят на КЗП: След въвеждането на еврото няма сигнали за сериозни нарушения

Извършват се проверки в търговските обекти за нерегламентирано повишаване на цените. Александър Колячев отправи призив хората да пазаруват информирано.