25 Януари, 2026

Денков назначи двама зам.-министри - на МВР и на МО

Денков назначи двама зам.-министри - на МВР и на МО

акад. Николай Денков

Със заповед на министър-председателя акад. Николай Денков са назначени двама заместник-министри, съобщиха от правителствения пресцентър.

Стоян Темелакиев е назначен на поста заместник-министър на вътрешните работи. Темелакиев е магистър по право от ЮЗУ „Неофит Рилски“. Кариерата му изцяло минава в системата на МВР. От 2007 г. до 2013 г. е работил в структурата на ГДБОП, а от 2013 г. до 2015 г. е бил началник отдел в Държавна агенция „Национална сигурност“. В периода 2015-2020 г е заемал длъжността заместник-директор на ГДБОП, а от 2020 г е бил заместник главен секретар на МВР. От декември 2021 до август 2022 г. е заместник-министър на вътрешните работи.

Полковник о.з. Станимир Георгиев е назначен за заместник-министър на отбраната. Той е заемал същата длъжност през 2022 г. Завършил е специалност „Инженер по експлоатация и ремонт на свързочни и РТО средства“, както и магистърска степен „Инженер по радиоелектроника“ във ВВВУ „Георги Бенковски“. Магистър е и по военно дело във Военна академия „Г.С Раковски“. Обучавал се в стратегически курсове в САЩ, Франция, Германия и в Колежа по отбрана на НАТО в Рим. Полковник Станимир Георгиев е работил в Регионалното командване на НАТО за Северна Европа – AFNORH, Брунсум, Нидерландия. Бил е в постоянната делегация на България в НАТО като съветник по въпросите на отбраната и началник на служба по въпросите на отбраната. В Главната квартира на НАТО в Брюксел е служил като щабен офицер по развитие на отбранителните способности в дирекция „Инвестиции в отбраната“ на Международния секретариат на НАТО. Георгиев е дългогодишен служител на Министерството на отбраната. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Превозвачи от Сърбия блокират гранични пунктове по западната ни граница

Превозвачи от Сърбия блокират гранични пунктове по западната ни граница

Причината за блокадата, която се очаква на 26 януари, е въвеждането на европейското правило „90 на 180“, което указва, че професионалните шофьори от трети страни могат да пребивават в ЕС само 90 дни в рамките на 180 дни

Франция задържа предполагаем танкер от „сенчестия флот“ на Русия край брега си

Франция задържа предполагаем танкер от „сенчестия флот“ на Русия край брега си

Корабът „Гринч“ бе прехванат в международни води между Испания и Северна Африка. Френският флот го ескортира до залива Фос в Южна Франция

Атанас Атанасов: Имаме тежки разминавания с Радев. Къде стои той по оста Русия - Украйна?

Атанас Атанасов: Имаме тежки разминавания с Радев. Къде стои той по оста Русия - Украйна?

"Не по думите, а по делата трябва да съдим хората", коментира лидерът на ДСБ възможността за сътрудничество с напусналия президент. Според Атанасов, Радев не е новото лице в политиката.