„Нямат представа какво представлява разделението на властите"
"А-отборът" така и не научи нищо за Конституцията, институциите, държавността.“ - коментира председателката на парламентарната група на ГЕРБ Десислава Атанасова във Фейсбук, като уточнява, че в случая „А“ трябва да се чете като „аматьори“.
„Нямат представа какво представлява разделението на властите в България и какво е мястото на президентската институция в осъществяването на публичната власт.
ПП имат фундаментално неразбиране за начина, по който функционира демокрацията в парламентарната република и каква е конституционната уредба.“ – пише тя по повод на неявяването на „Продължаваме промяната“ на днешните консултации при президента.
"Няма да успеят днес" е неадекватно "извинение" за неучастие в конституционна процедура, предвидена в основния закон, а нейното нарушение е рецидив.
Процедурата по консултации, връчване и изпълнение на проучвателни мандати, гласуване на кабинет в Народното събрание е незаобиколима по своето място синергия между две от трите власти и президентската институция, която изпълнява ролята на балансираща, неутрална власт.
Не можеш просто да не се явиш, да си намериш извинение, да не изпратиш представители за разговор.“ – заключава тя.
Още от България
Техеран: Българските управляващи трябва да понесат отговорност за опасното решение, което превръща страната им в съучастник на САЩ и ционисткия режим
Говорителят на външното министерство на Иран Есмаил Багаи заяви на седмичната си пресконференция днес, че Техеран знае, че България преди време е дала разрешение на американските ВВС да разположат свои самолети на летище София, които да бъдат използвани във войната срещу Иран,
ПП внася петиция до Йотова, иска вето върху Бюджет 2026
Настояват финансовият рамков закон да бъде върнат за ново разглеждане в Народното събрание, като изтъкват, че той крие сериозни рискове за икономическата стабилност и социалния стандарт у нас
БСП ще се пазари с хората на Радев за партийната централа
"Сигурен съм, че в дух на взаимно уважение ще намерим подходящия вариант. Адресът на БСП е ул. "Позитано" 20", коментира Крум Зарков