Вторият мандат за съставяне на редовно правителство е в ход, краят на нашия мандат наближава. Това коментира преди заседанието на Министерския съвет премиерът Гълъб Донев, предаде БГНЕС.
Служебният премиер допълни, че когато са встъпвали в длъжност като служебно правителство, не са подозирали, че през януари 2023 г. временният им мандат все още ще е в сила.
„Призовавам да подготвим, всеки в своята сфера на компетентност и отговорност, кратък и ясен отчет за свършеното от август досега с акцент върху решенията, които са се отразили положително върху живота на хората в България. Представяйте си, че и 6-годишно дете трябва да ви разбере”, призова Донев министрите в служебния кабинет.
Фактор
Служебният премиер допълни, че когато са встъпвали в длъжност като служебно правителство, не са подозирали, че през януари 2023 г. временният им мандат все още ще е в сила.
„Призовавам да подготвим, всеки в своята сфера на компетентност и отговорност, кратък и ясен отчет за свършеното от август досега с акцент върху решенията, които са се отразили положително върху живота на хората в България. Представяйте си, че и 6-годишно дете трябва да ви разбере”, призова Донев министрите в служебния кабинет.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци