26 Декември, 2025

Глен Грант: Войната срещу руснаците не може да бъде спечелена само със защита, време е да контра атакуваме

Глен Грант: Войната срещу руснаците не може да бъде спечелена само със защита, време е да контра атакуваме

Глен Грант

Той смята, че Путин ще нанесе повече щети на собствената си държава, отколкото на Украйна

Начинът да победиш руснаците е да застанеш зад тях и да ги убиеш морал. Това е оперативно. Не можете да спечелите война само като се защитавате. Това написа на страницата си във Фейсбук английският военен експерт Глен Грант.

Погледнете първо тактиката на леката пехота...Трябва да започнем вече да контра атакуваме, допълва експертът.

Според него въпреки всичко, Украйна спечели тази война във военно отношение. Тя спечели, защото се бия смело и умело и сега Русия не може да направи нищо, за да промени политическата и социалната структура на страната. Путин загуби много време и с всичко, което прави сега, ще нанесе повече щети на собствената си страна, отколкото може да нанесе на Украйна. Но не е ясно дали той осъзнава това,  не е ясно даже дали се интересува от кашата, в която се намира Русия.

Унищожаването на обекти и убийствата на цивилни хора продължават ден и нощ, особено в Харков, защото като един раздразнен бивш любовник Путин иска да унищожи Украйна. Това е отношението на човек, чийто принцип е "ако не мога да я имам, никой няма да я има". Много от неговите военни са съучастници, които са въвлечени във военните му престъпления, но всичко това ще бъде добре документирано – ще стигне чак до Хага, тя чака, предупреждава Грант.

Той не може да прогнозира какво ще се случи след и подчертава, че това до голяма степен ще зависи от действията на международната общност. Русия ще продължи да се опитва да унищожава инфраструктурата на Украйна и морално да съсипва страната, включително националните комуникации и вероятно дори големите ядрени енергийни съоръжения.

Путин е достатъчно глупав, за да позволи това. Но това е надпревара с времето за Путин – санкциите започват да хапят, руската икономика е в свободно падане и населението започва да се събужда. Руският седмичник „Аргумент и факти“ днес имаше две празни страници с изречението „днес няма новини от Русия“. Това показва всичко, пише военният ексепрт.

Превод:Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Коледното обръщение  Чарлз III засилва ролите на двама от кралското семейство

Коледното обръщение Чарлз III засилва ролите на двама от кралското семейство

В речта си 77-годишният крал говори за жизнения „път на търсене“, споменавайки библейската история за влъхвите, които преодоляват физически и морални изпитания и намират вътрешна сила.

Патриарх  Даниил цитира Йоан Златоуст:  Името на Църквата не е име на разделение, а на единение и на съгласие

Патриарх Даниил цитира Йоан Златоуст: Името на Църквата не е име на разделение, а на единение и на съгласие

Православната църква е длъжна още по-високо да издигне своя глас в общо свидетелство за светлината и мира, които Христос ни донесе със Своето раждане

САЩ: Нигерия одобри ударите срещу джихадистките групи, свързани с ИДИЛ

САЩ: Нигерия одобри ударите срещу джихадистките групи, свързани с ИДИЛ

Те са били одобрени от законодателството на Нигерия“, заяви представител на Пентагона, пожелал да остане анонимен, без да посочи дали нигерийската армия е участвала в операцията. |