9 Януари, 2026

Илхан Андай: Срещата между Доган и Пеевски вероятно няма да се състои

Илхан Андай: Срещата между Доган и Пеевски вероятно няма да се състои

Илхан Андай

"Защото не се случи това гръмкото, което беше анонсирано от хора като Рамадан Аталай”

Срещата, между почетния председател на ДПС д-р Ахмед Доган и председателя на Движението Делян Пеевски, която по неофициална информация е насрочена за днес, най-вероятно няма да се проведе, заяви пред Нова ТВ журналистът Илхан Андай.

„Тази среща, която е била планувана между двамата лидери, и едва след това е насрочена срещата с тези 17 депутати, вероятно няма да се състои. Защото не се случи това гръмкото, което беше анонсирано от хора като Рамадан Аталай.” - посочи той.

„Случващото се в ДПС през последните дни не е дневният ред на електората, на тези близо 400 хиляди, гласували на 9 юни за партията. Тези хора искаха в началото на юли България да има редовно правителство. Вместо да разрушава стената между елита на партията и избирателите, в ДПС последните дни изглежда, че те надграждат този зид с нов ред тухли.” - обясни журналистът.

Според журналиста акцентите от срещата в Росенец са два – 17-те депутати да бъдат поканени на чай, за да им се обясни, че вече България трябва да има редовно правителство. И вторият – желанието на Доган да изпъква неговата значимост по много важни теми.

Сподели:

Коментари (0)

Мирчев:  ВСС да избере нов главен прокурор, иначе - процедура за отстраняване на членове

Мирчев: ВСС да избере нов главен прокурор, иначе - процедура за отстраняване на членове

Парламентарната група на ПП-ДБ веднага ще върне втория мандат за съставяне на правителство, когато го получи от Румен Радев. 

 Експерт: Ако Chevron придобие бургаската рафинерия, това качествено ще промени енергийния пазар в региона

Експерт: Ако Chevron придобие бургаската рафинерия, това качествено ще промени енергийния пазар в региона

„Стратегическите активи у нас е по-добре да бъдат собственост на компании от държави съюзници на България, за да не се използват като оръжие срещу националния суверенитет."

 Андрей Райчев: Най-голямата неизвестна е едно име – Румен Радев

Андрей Райчев: Най-голямата неизвестна е едно име – Румен Радев

 Според него американският президент управлява чрез спектакъл – чрез редуване на страх и надежда. Това е моделът на управление след ковид пандемията