15 Юни, 2026

Интензивен трафик на ГКПП „Маказа“ и ГКПП „Кулата“

Интензивен трафик на ГКПП „Маказа“ и ГКПП „Кулата“

Трафикът е интензивен за леки автомобили на ГКПП „Маказа“ и на ГКПП „Кулата“ за всички видове превозни средства, предаде БТА.

Във връзка със значително увеличения трафик през ГКПП „Кулата“ и ГКПП „Маказа“ и големия брой румънски туристи, пътуващи към и от Гърция, от Главна дирекция „Гранична полиция“ (ГДГП) препоръчват използването на алтернативни пунктове на българо-гръцката граница, които са с по-ниска натовареност и позволяват по-бързо преминаване. Това посочват от ГДГП .

Информацията е актуална към 06:00 часа днес.

Пътуващите туристи към курорти в района на Солун, Кавала и Халкидическия полуостров могат да преминат през ГКПП „Илинден“ като алтернатива на ГКПП „Кулата“. Туристи, пътуващи към курорти в района на Ксанти, Комотини и о. Тасос, могат да използват ГКПП „Златоград“ като алтернатива на ГКПП „Маказа“. За курорти в района на гр. Алексантропулис се препоръчва да се преминава през ГКПП „Капитан Петко войвода“.

През граничните пунктове "Маказа", „Златоград“ и „Ивайловград“ е разрешено преминаването само на леки коли и микробуси.

На границата с Румъния на ГКПП "Кардам'', ГКПП "Оряхово'' и ГКПП " Никопол" трафикът е интензивен на изход за товарни автомобили. Всеки петък от 16 до 22 часа румънските власти не пропускат товарни автомобили през ГКПП „Дуранкулак“ в двете посоки; в събота, неделя, предпразничен и празничен ден ограничението е от 6 до 22 часа.

Интензивен е трафикът на леки автомобили на ГКПП „Видин“, ГКПП „Русе“, ГКПП „Силистра“, ГКПП „Кардам“ и ГКПП „Дуранкулак“ в двете посоки.

Поради извършване на основен ремонт на българския участък на Дунав мост при Русе е въведена временна организация на движение, като трафикът се осъществява в една лента с пропускателен режим и се регулира със светофарна уредба.

От 18.00ч. на 12.07.2024г. фериботната платформа осъществяваща трафика през ГКПП Свищов-Зимнич,поради технически проблем, преустановява работа за неопределен период.

На границата с Република Сърбия на ГКПП "Калотина" трафикът е интензивен на вход за леки автомобили.

На границата с Република Северна Македония трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове. На границата с Република Турция трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове. От ГДГП препоръчват на пътуващите към Турция туристи да използват също ГКПП „Лесово“ и ГКПП „Малко Търново“, където трафикът е спокоен.

Сподели:
Гърция затяга правилата: Солени глоби и арести за кепмери и палатки на плажа

Гърция затяга правилата: Солени глоби и арести за кепмери и палатки на плажа

Санкциите започват от 300 евро, а в определени случаи могат да достигнат до шест месеца лишаване от свобода и глоба до 3000 евро

Недостигат спасители по плажовете, дрон ще спасява на Синеморец

Недостигат спасители по плажовете, дрон ще спасява на Синеморец

Заради недостига на кадри част от плажовете търсят нетрадиционни решения. На плаж "Бутамята" от дни работи първият в страната дрон за водно спасяване.

Илин Димитров: Отидохме на опашката на ЕС по ръст на туристи

Илин Димитров: Отидохме на опашката на ЕС по ръст на туристи

Министърът на туризма заяви, че сега курортите ни са готови, чисти, подредени, очакват туристи, а туристи няма

Коментари (0)