Инцидент с рибарски кораб е станал днес във водите край Балчик. Пострадалият кораб е акостирал на рибарския порт в града. Сигналът за аварията е подаден в Общинския съвет за сигурност. На кораба има около 1 тон гориво. Веднага след инцидента обаче бункерите с гориво са били затворени и няма опасност от изтичане. Рибарският съд е получил 15-сантиметрова пробойна на корпуса, през която навлиза вода. Собственикът вече е осигурил помпи за изпомпването ѝ, предаде БНТ.
Инж. Живко Куцаров, управител на фирмата, която стопанисва рибарското пристанище в Балчик, потвърди за БНТ, че няма опасност от замърсяване, тъй като сигналът за инцидента е подаден веднага и екипът е действал бързо и ефикасно.
Пострадалият кораб ще остане под постоянно наблюдение до отстраняване на повредите.
Фактор
Инж. Живко Куцаров, управител на фирмата, която стопанисва рибарското пристанище в Балчик, потвърди за БНТ, че няма опасност от замърсяване, тъй като сигналът за инцидента е подаден веднага и екипът е действал бързо и ефикасно.
Пострадалият кораб ще остане под постоянно наблюдение до отстраняване на повредите.
Още от България
Слънчево преди обяд, облачно след пладне - с дъждове на изток
Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, за София - около 28
Дипломатическият скандал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски
Твърди се, че е заснет оригинален документ, който представлява дипломатическа кореспонденция между институциите на двете държави
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава