Инцидент с рибарски кораб е станал днес във водите край Балчик. Пострадалият кораб е акостирал на рибарския порт в града. Сигналът за аварията е подаден в Общинския съвет за сигурност. На кораба има около 1 тон гориво. Веднага след инцидента обаче бункерите с гориво са били затворени и няма опасност от изтичане. Рибарският съд е получил 15-сантиметрова пробойна на корпуса, през която навлиза вода. Собственикът вече е осигурил помпи за изпомпването ѝ, предаде БНТ.
Инж. Живко Куцаров, управител на фирмата, която стопанисва рибарското пристанище в Балчик, потвърди за БНТ, че няма опасност от замърсяване, тъй като сигналът за инцидента е подаден веднага и екипът е действал бързо и ефикасно.
Пострадалият кораб ще остане под постоянно наблюдение до отстраняване на повредите.
Фактор
Инж. Живко Куцаров, управител на фирмата, която стопанисва рибарското пристанище в Балчик, потвърди за БНТ, че няма опасност от замърсяване, тъй като сигналът за инцидента е подаден веднага и екипът е действал бързо и ефикасно.
Пострадалият кораб ще остане под постоянно наблюдение до отстраняване на повредите.
Още от България
Радев ще участва в конференцията за възстановяване на Украйна в полския Гданск
Скандално: Правителството на Радев закрива Комисията по досиетата, за да топи бюджетния дефицит
Предложението идва само ден след като Гълъб Донев си назначи за съветник обявен за човек на ДС под псевдонима "Майстора"
Слънчево преди обяд, облачно след пладне - с дъждове на изток
Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, за София - около 28