Рудолф Николи
34-годишен мъж влязъл следобед в джамия в Тирана и намушкал пет души. С бърза намеса полицията успяла да го надвие, съобщават местните медии.
Според информациите нападателят е Рудолф Николи от град Бурел.
Инцидентът се е случил в 14:30, когато в джамията арестуваният сега Николи, който според очевидци е бил много агресивен, е започнал да атакува, без да погледне кого удря с ножа, което е създало хаотична ситуация в религиозната сграда.
Ранените незабавно са транспортирани до най-близкото здравно заведение, където им е оказана медицинска помощ и те са извън опасност.
„Няколко наши вярващи братя бяха ранени, както и няколко души от екипа на джамията. Освен в сградата, той започна да атакува хора на улицата, които за щастие успяха да избягат. Надяваме се, че това не е терористичен акт, а че нападателят е човек с психически проблеми", каза имамът на джамията Ахмет Каладжа, видимо разстроен от случилото се.
На място са съдебен екип и прокурор, съобщава БГНЕС.
Още от Свят
Белият дом иска одобрение от Конгреса по доставки на оръжия за Израел на стойност 1 млрд. долара
Сделката включва продажбата на 4700 450-килограмови бомби и бронирани булдозери Caterpillar
Тръмп направи крачка назад - отлага временно митата за Канада и Мексико
Очаква се подобна развръзка да има и за Китай - третата страна, която беше спомената в указа, подписан от новия американски президент
САЩ порязаха 350 000 венецуелци - отнеха им защитата от депортация
Заповедта на министърката на вътрешната сигурност Кристи Ноум засяга 348 202 мигранти от Венецуела, живеещи в страната със статут на временно защитени лица, чийто срок изтича през април