Ще бъде удар срещу Движението, ако не влезе в управлението, прогнози още бившият земеделски министър
Правителство ще има. С оставката на Нинова и Иванов ще катализират много процеси на обединени и в ляво, и в дясно, защото на хората им омръзна да гласуват за едни и същи хора. Сегашното статукво трябва да излъчи правителство задължително. Това заяви в студиото на Би Ти Ви бившият земеделски министър и депутат от ДПС Мехмед Дикме.
Формулата е ГЕРБ да направят правителство с ДПС, защото ДПС е единствената формация, която спечели изборите, макар да са втори. Ситуацията е сложна, но тя не зависи от Борисов, а единствено от Делян Пеевски. И го поздравявам за това, което заедно с Доган направиха. Но сега е важно да легитимират ДПС в управлението, да се подпише споразумение с Борисов, което той трябва да преглътне това, и да излъчат поне 5 министри на ДПС. Като единствена друга алтернатива виждам ИТН, разви тезата си политикът.
ГЕРБ не спечели изборите, те загубиха цели 150 000 гласа. Ако ДПС участва в правителство, е логично двамата съпредседатели на ДПС да си разделят властта съответно – на вицепремиер и на лидер на ДПС (…) Много важно е това правителство да бъде легитимирано. Но ако ДПС не влезе в управлението, това ще бъде удар срещу движението, коментира Дикме.
Според него на тези избори десните са припознали в ГЕРБ своята партия, която да ги представлява в парламента, за разлика от лявото, което е напълно разбито. И определено вина за това има Нинова, която въпреки усилията й не съумяла да обедини левицата. А България има нужда както от силно дясно, така и от силно ляво, изтъкна бившият депутат на ДПС.
Фактор
Формулата е ГЕРБ да направят правителство с ДПС, защото ДПС е единствената формация, която спечели изборите, макар да са втори. Ситуацията е сложна, но тя не зависи от Борисов, а единствено от Делян Пеевски. И го поздравявам за това, което заедно с Доган направиха. Но сега е важно да легитимират ДПС в управлението, да се подпише споразумение с Борисов, което той трябва да преглътне това, и да излъчат поне 5 министри на ДПС. Като единствена друга алтернатива виждам ИТН, разви тезата си политикът.
ГЕРБ не спечели изборите, те загубиха цели 150 000 гласа. Ако ДПС участва в правителство, е логично двамата съпредседатели на ДПС да си разделят властта съответно – на вицепремиер и на лидер на ДПС (…) Много важно е това правителство да бъде легитимирано. Но ако ДПС не влезе в управлението, това ще бъде удар срещу движението, коментира Дикме.
Според него на тези избори десните са припознали в ГЕРБ своята партия, която да ги представлява в парламента, за разлика от лявото, което е напълно разбито. И определено вина за това има Нинова, която въпреки усилията й не съумяла да обедини левицата. А България има нужда както от силно дясно, така и от силно ляво, изтъкна бившият депутат на ДПС.
Още от България
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци
Съдът в Бургас отмени запора върху сметка на журналист от BIRD.bg: Решение срещу съдебния тормоз над медиите
Темида прие, че масовите искове и запорите могат да се превърнат в средство за цензура, а не за защита на права. Казусът вече е и пред Върховния касационен съд
"Прогресивна България" предложи Пламен Тодоров за член на антикорупционната комисия
Преди десет дни управляващите назначиха Тончев за шеф на Агенцията за държавна финансова инспекция