21 Декември, 2025

МС одобри проекта за закупуване на бойни машини „Страйкър“ за Сухопътните войски

МС одобри проекта за закупуване на бойни машини „Страйкър“ за Сухопътните войски

Целта е да се осигури оперативна съвместимост с армиите в НАТО

Правителството одобри Проект за инвестиционен разход „Придобиване на основна бойна техника за изграждане на батальонни бойни групи от състава на механизирана бригада”. Проектът е сред приоритетните за Министерството на отбраната и предвижда закупуването на нови бойни машини „Страйкър“ за Сухопътните войски.

Целта е да се осигури постигане на оперативна съвместимост с армиите на съюзниците ни в НАТО, придобиване и поддържане на способности за отбрана на страната самостоятелно, в съвместна операция и в системата за колективна отбрана, както и участие в съюзни операции извън територията на страната.

Кабинетът предлага също така на Народното събрание да отмени решението на парламента от 8 юни 2018 за приемане на проект за инвестиционен разход „Придобиване на основна бойна техника за изграждане на батальонни бойни групи от състава на механизиранa бригада“.

Правителственото решение е прието неприсъствено. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Замърсен въздух в София: Пътуването с градския транспорт е със зелен билет

Замърсен въздух в София: Пътуването с градския транспорт е със зелен билет

Той е на стойност само 1 лев, важи за целия ден и може да се купи с банкова карта в превозното средство, от шофьорите, онлайн през сайта на Центъра за градска мобилност или от касите на градския транспорт

Майор Джейсън  „Joker„ Райков ще ръководи екипите, които ще летят на българските F-16

Майор Джейсън  „Joker„ Райков ще ръководи екипите, които ще летят на българските F-16

Мотивиран съм да работя за модернизирането на българската отбрана и да допринесем за защитата на източния фланг на НАТО, казва пилотът

Какво каза министър Георг Георгиев за починалия в САЩ българин?

Какво каза министър Георг Георгиев за починалия в САЩ българин?

"Доколкото ми е известно, той е имал и други задържания в такива центрове за нелегални мигранти, това не е бил първият такъв случай", посочи министърът на външните работи в оставка