24 Декември, 2025

Направени са 5400 теста на устройства за видеонаблюдение в секциите, до 14:00 ч.

Направени са 5400 теста на устройства за видеонаблюдение в секциите, до 14:00 ч.

До края на деня трябва да се проведат изпитания във всички СИК.

Към 14.00 часа на 01 април 2023 г. са проведени 5400 теста на устройства за видеонаблюдение и видеозаснемане. Тестовете са реализирани от председателите на СИК, според предварително посочените указания.

Всички тестове до момента са преминали успешно, като има само няколко единични бройки на подменени мобилни устройства, съобщиха от Министерството на електронното управление.

Напомняме, че днес до края на деня се очаква да се проведат изпитания на процеса по видеонаблюдение и видеозаснемане във всяка СИК. В случай, че бъде установен дефект на мобилните устройства, председателят на съответната СИК следва да информира незабавно съответната общинска администрация, която съвместно с представител на „Информационно обслужване“ АД по места, да замени дефектното устройство.

В деня на изборите - 02 април 2023 г., към МЕУ ще функционира Контактен център за съдействие по време на видеонаблюдението и видеознаснемането на обработването на бюлетините след края на изборния ден. Центърът ще бъде в готовност да отговаря на въпроси на председателите на СИК, след приключване на изборния ден, до края на обработването на бюлетините в цялата страна.

Видеонаблюдението на процеса на броене на бюлетините и обработването на изборните протоколи след края на изборния ден в неделя – 2 април, ще е достъпно на интернет адрес: https://evideo.bg/. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

Българската страна заяви готовност да съдейства за осигуряването на необходимите количества при спазване на техническите и логистичните възможности

Жълт код за Бъдни вечер: Проливни дъждове преминават в сняг, проходите ще са в капан

Жълт код за Бъдни вечер: Проливни дъждове преминават в сняг, проходите ще са в капан

Рязък завой на времето - дъждът бързо ще преминава в сняг, а в няколко области е обявен жълт код за опасно време. Очаква се повече сняг и опасни навявания по проходите, докато температурите ще паднат под нулата в голяма част от страната