31 Януари, 2026

Ахмед Доган връща ТЕЦ "Варна" на бивш министър

Ахмед Доган връща ТЕЦ "Варна" на бивш министър

Почетният председател на ДПС Ахмед Доган иска да върне обратно собствеността в ТЕЦ "Варна" на ексминистър, съобщи "24 часа"

От документи в Търговския регистър става ясно, че на 12 август е внесено искане 100% от централата отново да станат собственост на фирма "Сигда". В момента акциите на теца се държат от "Сигда инвестмънт", в която 30% дял имат Данаил Папазов - бивш министър на транспорта в кабинета "Орешарски", а мажоритарен акционер е Ахмед Доган.

През 2017 г. Папазов купи ТЕЦ "Варна" чрез "Сигда" от ЧЕЗ, а през август 2018 г. Ахмед Доган придоби 70% от централата.

Промяната в собствеността е заявена само три дни след като Комисията за борба с корупцията обяви, че разследва как се похарчени парите от кредита за 148 млн. лв., който бизнесменът Румен-Гайтански-Вълка взе от ББР.

Според данни на КПК 30 млн. лева от въпросния заем са платени към Търговска банка Д, за да се издължи заем на ТЕЦ "Варна" към финансовата институция. Парите минали през фирма "Кристална вода", която е контролирана от Румен Гайтански.

Сподели:

Коментари (0)

Дезертиралият Радев: Хората отдавна настояваха да направя партия, но ще е след изборите (обновена)

Дезертиралият Радев: Хората отдавна настояваха да направя партия, но ще е след изборите (обновена)

Той отказа да се определи дали е ляв, десен или центрист. Същевременно на няколко пъти засегна приоритетната за левия политически спектър тема за неравенството.

Любопитен гост: Лисица се разходи в двора на столично училище

Любопитен гост: Лисица се разходи в двора на столично училище

По думите на директора Адриан Николов, това е първо посещение на диво животно в двора на учебното заведение, което се намира в центъра на София

Тийнейджър припада след ударна доза лекарство, взето под влияние на клипче в ТикТок

Тийнейджър припада след ударна доза лекарство, взето под влияние на клипче в ТикТок

Медикаментът, който по закон се отпуска само с рецепта, е бил купен без такава от малка аптека в центъра на Бургас. Случаят повдигна въпроси за контрола върху продажбата на лекарства.