31 Януари, 2026

"Алфа Рисърч": Всеки четвърти ще гласува за ГЕРБ-СДС, ерозия в подкрепата към ПП-ДБ

"Алфа Рисърч": Всеки четвърти ще гласува за ГЕРБ-СДС, ерозия в подкрепата към ПП-ДБ

ГЕРБ-СДС с убедителна преднина на вота в неделя, прогнозират социолозите от "Алфа рисърч".

"Електоралните нагласи към момента показват, че ГЕРБ-СДС ще получат 25,1% електорална подкрепа, ПП-ДБ - 15,4%, "Възраждане" 15,2%, ДПС - 14,8 %. Само в рамките на предизборната кампания се наблюдава ерозия в подкрепата към ПП-ДБ с около два пункта. Един от големите въпроси на тези избори ще бъдат подредбата на втория, третия и четвъртия политически играчи", коментира пред БНТ Павел Вълчев от "Алфа Рисърч".

42 на сто от избирателите са заявили интерес за участие в изборите.

"Спрямо началото на предизборната кампания, на финала й отчитаме един засилен интерес за участие в изборите. За национален парламент декларират желание за участие в изборите 42% от анкетираните или около 2 750 000 души. За евровота около 2 430 000 души декларират желание за участие в изборите", каза Вълчев.

По-голямата част от анкетираните - 72% са взели решение коя партия или коалиция да подкрепят на 9 юни. Едва 16% декларират, че са решили по време на предизборната кампания. 12% още не са взели решение кого да подкрепят.

"Ще имаме една динамика до последно", коментира още Павел Вълчев. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Бойко Борисов: В Европа имат огромно разбиране към България и трябва да използваме това

Бойко Борисов: В Европа имат огромно разбиране към България и трябва да използваме това

"Голям оптимист съм по отношение на работата с Германия в следващите месеци", заяви той

 БСП насрочи пленума си на 7 и 8 февруари

БСП насрочи пленума си на 7 и 8 февруари

Лидерът на БСП-София Иван Таков очаква да се проведе конгрес и допълни, че нямало нищо срамно в това

Васил Терзиев спря строителството в района на Боянското блато

Васил Терзиев спря строителството в района на Боянското блато

Проверката на Направление архитектура и градоустройство показва, че за направените изкопи няма строителни книжа