25 Януари, 2026

Гражданско бдение пред посолството на Русия в София: Да кажем не на агресивния путински режим

Гражданско бдение пред посолството на Русия в София: Да кажем не на агресивния путински режим

Днес, 9 февруари, сряда от 18 часа пред посолството на Руската федерация в София ще се проведе бдение със свещи. Организатори са Инициатива „Бъдеще с памет“. Те канят всички свободомислещи хора: „да заявим категорично, че мястото на България е в Европа, не в Евразия; да подкрепим суверенитета и териториалната цялост на Украйна и да кажем НЕ на агресивното поведение на путиновия режим.

До сега подобна инициатива бе подета единствено в Бургас – руснаци, живеещи от години в България, излезнаха на протест миналата събота срещу амбициите на Кремъл да нападне независима Украйна.

Инициатива Бъдеще с памет е обединение на граждани, организации и партии с десни и демократични виждания, мотивирани да съхранят и да популяризират паметта за жертвите на комунизма в България.
Инициатива Бъдеще с памет е отворен формат, който ще организира целогодишен календар с възпоменателни и образователни събития и ще си сътрудничи с всички институции и организации, които споделят родолюбивите ни цели.

Сподели:

Коментари (0)

Броят на пенсиите за инвалидност са нарастнали с десетки хиляди за година

Броят на пенсиите за инвалидност са нарастнали с десетки хиляди за година

Към края на септември броят пенсионерите у нас е 2 059 658. Хората с пенсия, отпусната без необходимия стаж, са 178 600, те обаче са навършили пределната възраст от 67 години.

Сачева за Радев: Всеки президент нещо направи, какво ни остави последният?

Сачева за Радев: Всеки президент нещо направи, какво ни остави последният?

Деница Сачева от ГЕРБ заяви, че не е известно дали новият проект на Румен Радев ще е партия или движение. Тя има членове, но все още няма структура, липсват регистрация, име, платформа, идеология и екип

Корнелия Нинова не хареса, че до Радев застават Ахмед Доган и Васил Божков

Корнелия Нинова не хареса, че до Радев застават Ахмед Доган и Васил Божков

За председателя на партия „Непокорна България“ излизането на Радев на политическия терен е естествен ход след толкова говорене и подготовка. "Според мен, обаче, не беше сега моментът.“