Пълна лудница - тези, които коленичеха и направиха Румен Радев президент ни плашат със служебното му правителство

Кой и защо иска поне за 5-6 месеца властта на мине безконтролно в ръцете на генерали, полковници, терористи и ДС активисти

Евгений Михайлов

Писна ми да слушам променливите дебе/бесепе глупости!
Сега тези, които гласуваха и направиха Румен Радев президент ни плашат със служебното му правителство...
Това са същите тези, които му коленичеха и му правиха молебен...
Това са същите, които тръгнаха след юмрука му през лятото на 2020...
Същите, които му бяха служебни министри и министър председатели...
Същите, които го преизбраха за президент през 2021.

Днес си позволявам да споделя едно свое предупреждение от днешния ден, но преди две години, в което прогнозирах, че Юмрукът ще управлява не 2, а 6-8 месеца със служебното си правителство от ченгета. 

Тогава много "градски демократи" ми се присмяха, защото желаеха власт с и чрез Радев, и изчегъртване на Бойко Борисов,
Днес същите юнаци, които "промениха" живота ни до неузнаваемост ни плашат със служебното правителство на своя идол и избраник!
Мен вече не ме е страх! И от Радев и от неговия Бойко Рашков! 
Страх ме е от цинизма на почервенелите десебари, които се прегърнаха с БСП и Рашков им стана знаме!

Памет, памет трябва! И срааам!!!

Ето предупреждението ми преди две години:

Кой и Защо иска в следващите поне 5-6 месеца чрез служебното правителство на Румен Радев властта да премине безконтролно в ръцете на:
о.р. генерал-майор Румен Радев,
о.р. генерал-майор Пламен Узунов- съветник на Р.Р.,
бригаден генерал Васил Лазаров-съветник на Р.Р.,
о.р. полковник Димитър Стоянов-нач. кабинета на Р.Р.,
полковник Илия Милушев-съветник на Р.Р.,
следовател Бойко Рашков-член на правния съвет на Р.Р.,
терорист Еленко Божков-член на стратег. съвет на Р.Р,
о.р. генерал-лейтенант Бригадир Аспарухов член на ИК ,
и другите ДС сътрудници от екипа на президента?

Кой? и #Защо?

Защо най-малко 5-6 месеца ще управлява служебното правителство ли? 
Прочетете образователното четиво на доцент Момчил Дойчев, председател на Атлантическия съвет на България, помислете и ще разберете:

СМЕТКИ БЕЗ ИНСТИТУЦИОНАЛНА АРИТМЕТИКА 

Едва ли хората излезли на протест, искащ оставка на правителството и незабавни избори си дават сметка какво означава това в институционален план. Но дори опитни социолози твърдят, че времето на едно служебно правителство от подаване на оставка на старото правителство до провеждането на нови избори и сформирането на ново правителство отнема само два, максимум три месеца. Така се прави и внушението, че ако сега правителството подаде оставка ще е възможно най-късно до края на септември да се проведат парламентарни избори и до края на октомври да се състави ново правителство.
Но това просто не е така.
Затова ще направим малко историческа ретроспекция колко време отнема периодът от подаване на оставката на едно редовно правителство до съставянето на следващото редовно правителство в новия парламент.
Правителството на Жан Виденов подава оставка на 21 декември 1996 г. Оставката на правителството е гласувана на 28 декември същата година на извънредно заседание на 37-ото Народно събрание, което прекратява дейността си на 13 февруари 1997 г.
Президентът Петър Стоянов назначава с указ правителството на Стефан Софиянски от 12 февруари 1997 г. и то управлява страната до 21 май 1997 г., след което е наследено от правителството на Иван Костов.
Следователно от момента на подаване на оставката на старото редовно, до съставянето на новото редовно правителство (дори при положение на избягване на парламентарната въртележка - парламентарно представените партии отказаха веднага да съставят ново правителство в рамките на стария парламент), както и поради полученото стабилно и голямо парламентарно мнозинство след изборите в новоизбраното народно събрание, изминават точно 5 (пет) месеца.
Че това не е случайно проличава и при анализ на подобна на днешната сложна политическа ситуация след подаването на оставка на правителството на Любен Беров на 2 септември 1994 г. Поради отказа на СДС и БСП да съставят ново правителство, президентът Желю Желев разпуска 36-ото Народно събрание и насрочва парламентарни избори за 18 декември 1994 г. Дотогава е сформирано служебно правителство с министър-председател Ренета Инджова, която подготвя и провежда изборите.
Правителството на Ренета Инджова управлява до 25 януари 1995 г., когато властта попада в правителството на Жан Виденов. 
Следователно от подаването на оставката на правителството на Беров, до сформирането на ново редовно правителство преминават точно отново 5 месеца без 7 дни.
Да вземем и случая с последното служебно правителство на Огнян Стефанов Герджиков, назначен за служебен премиер от настоящия президент Румен Радев. Неговото правителство управлява от 27 януари 2017 г. до 4 май 2017 г. Това става след като Второто правителство на Бойко Борисов (наричано също правителство на Бойко Борисов II или кабинет „Борисов II“) подава оставка на 14 ноември 2016 г.
Следователно от подаването на оставка на предното, до избора на ново редовно правителство изминават точно 6 месеца без 10 дни.
Ако приемем, че днес правителството Борисов 3 подаде оставка, това ще означава, ако се получи стабилно мнозинство в следващото Народно събрание (което в настоящата политическа ситуация съвсем не толкова е сигурно!) че следващо редовно правителство следва да очакваме за Коледа, или по-вероятно в края на януари, а не през октомври! 
Но ако не е възможно да се състави ново правителство? 
Това ще означава още 5 мъчителни месеца със служебно правителство, което да насрочи и проведе нови избори и евентуално след тях да се сформира парламентарно мнозинство, което да сформира новото редовно правителство.
Това на практика означава, че властта се връчва на президента Радев не за 2, а за 8-9 месеца минимум. 
Но какво става ако навлезем в перманентна политическа криза, както се случи в Израел, случвало се е в Италия и в много други страни?
Не е ли това рецепта, но не за развитие и усъвършенстване на демокрацията, а за нов авторитаризъм?

Момчил Дойчев

П.П. Защо "градската десница" е готова да използва справедливия #протест на младите без честно да им отговорят на въпроса "Толкова ли е важно с един месец да се изпреварят редовните парламентарни избори? 
И не знаят ли опитните "десни" политици какво може да се случи чрез точно този служебен кабинет? А, ако знаят!?
За мотивите на Отровното трио и БСП знам отговора - поръчка и реванш!