16 Декември, 2025

„Мати Украйна“ приветства назначението на Ненчев: Той е приятел на Украйна, президентът обслужва руски интереси

„Мати Украйна“ приветства назначението на Ненчев: Той е приятел на Украйна, президентът обслужва руски интереси

Олена Коцева

Скандални и недопустими са аргументите на президента Румен Радев срещу решението на Външно министерство да изпрати Николай Ненчев  за временно управляващ посолството ни в Киев. Ненчев като бивш военен министър доказа, че служи на българските и евроатлантическите  интереси и каузи,  а не на руските, чийто защитник е президентът. Това заяви в своя позиция пред Faktor.bg лидерът на „Мати Украйна“ Олена Коцева. Организацията й обединява всички украинци в България и работи за сътрудничеството между двете държави.

Коцева е категорична, че Николай Ненчев е доказан демократ и родолюбец, приятел на Украйна и като такъв ще представлява в Киев достойно българските интереси.
Румен Радев дължи отговори на българското общество, защо проваля повече от две години възможността България да има свой първи дипломат в Киев. Тези му действия обслужват единствено интересите на Кремъл. Радев трябва да знае, че в Киев приемат изключително положително номинацията на Николай Ненчев за важния пост.

Призовавам всички български демократи да заемем активни позиции в подкрепа на Ненчев и да се противопоставим на опитите на  на едно лице да решава националната дипломация през призмата на личните си пристрастия, допълни Коцева.

Сподели:

Коментари (0)

Слънчево и топло, със сутрешни мъгли в котловините

Слънчево и топло, със сутрешни мъгли в котловините

Максималните температури ще са между 7° и 12°, по-ниски в местата с трайна мъгла..Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 51 мин. и залязва в 16 ч. и 54 мин. Продължителността на деня: е 9 ч. и 3 мин.

ПП-ДБ сезират прокуратурата за хотел в Дубай - смятат, че е притежание на Пеевски

ПП-ДБ сезират прокуратурата за хотел в Дубай - смятат, че е притежание на Пеевски

Към момента не може да потвърди със сигурност дали това действително е негов хотел, но фактът на разпространеното твърдение и наличието на конкретно заснет обект в определен квартал на Дубай представляват информация за възможно престъпление, разпространена чрез медия, и следователно - самостоятелен законен повод според Наказателно-процесуалния кодекс за проверка от прокуратурата, отбелязват от пресцентъра на ПП-ДБ.

Николай Нанков: Вече не е президентство, а най-голямата партийна централа

Николай Нанков: Вече не е президентство, а най-голямата партийна централа

От общо 11 служебни правителства седем са съставени от Радев.