Доц. Момчил Дойчев
Да се правят експерименти с перманентни избори по време на война, а България е в необявена от Русия хибридна студена война, е псевдодемократична инвестиция, която ще ни струва изваждането на страната от цивилизования свят и
връщането ни в руския "мир"
на диктатурата, мизерията и войната.
Руската "пета колона" в държавните институции, в медиите, образованието и навсякъде работи синхронизирано и методично за постигането на целите на Путин. В момента те са свързани с интензифицирането на войната против нашата цивилизация и търсене на пробив в отбраната на НАТО като за целта на руските агресори и терористи България изглежда най-лесната плячка.
Затова - никакви избори.
Търсете правителство на всяка цена
с взаимни отстъпки и от двете страни с първия или втория мандат. Напр. оттегляне на заявленията в деловодството на НС за неучастие в ротационното правителство от Габриел и Денков, заедно с министрите, подали оставки, подписване на коалиционно споразумение и гласуване на правителството, предложено по-рано от Габриел и продължаване на секторните политики на промяна в регулаторите по предложенията на ППДБ. Който отхвърли това или подобно на това предложение ще се демаскира като путински агент и ще бъде виновен за хвърлянето на страната в хаос и реставрация на мракобесния тоталитарен пропутински режим.
В най-значимия политологичен анализ, който съм чел напоследък "Как умират демокрациите" на Даниел Зиблат и Стивън Левицки основна теза е, че демокрацията умира, когато общественото мнение се поляризира изкуствено, а политическите опоненти започват да се възприемат от широката аудитория като врагове. Това
разглобява, разпарчатосва демокрацията,
която не е нищо друго, освен форма на съвместно съжителство и диалог между различни хора с различни и дори противоположни идеи, но на основата на демократичните ценности.
Демокрацията умира, когато политиката започва да прилича на футболен мач, в който агитките на противниковите отбори се надвикват и мразят. Тогава наистина не само консенсусът, но и диалогът стават невъзможни.
Но представителната парламентарна демокрация не е футболен мач. Политическият терен е терен на съревноваващи се ценности в рамките на цивилизования диалог, а не на войната.
Затова ако милеете за България като европейска, демократична и цивилизована страна - сторете невъзможното и направете правителство сега, а не след нови разрушаващи държавността избори.
Фактор
Да се правят експерименти с перманентни избори по време на война, а България е в необявена от Русия хибридна студена война, е псевдодемократична инвестиция, която ще ни струва изваждането на страната от цивилизования свят и
връщането ни в руския "мир"
на диктатурата, мизерията и войната.
Руската "пета колона" в държавните институции, в медиите, образованието и навсякъде работи синхронизирано и методично за постигането на целите на Путин. В момента те са свързани с интензифицирането на войната против нашата цивилизация и търсене на пробив в отбраната на НАТО като за целта на руските агресори и терористи България изглежда най-лесната плячка.
Затова - никакви избори.
Търсете правителство на всяка цена
с взаимни отстъпки и от двете страни с първия или втория мандат. Напр. оттегляне на заявленията в деловодството на НС за неучастие в ротационното правителство от Габриел и Денков, заедно с министрите, подали оставки, подписване на коалиционно споразумение и гласуване на правителството, предложено по-рано от Габриел и продължаване на секторните политики на промяна в регулаторите по предложенията на ППДБ. Който отхвърли това или подобно на това предложение ще се демаскира като путински агент и ще бъде виновен за хвърлянето на страната в хаос и реставрация на мракобесния тоталитарен пропутински режим.
В най-значимия политологичен анализ, който съм чел напоследък "Как умират демокрациите" на Даниел Зиблат и Стивън Левицки основна теза е, че демокрацията умира, когато общественото мнение се поляризира изкуствено, а политическите опоненти започват да се възприемат от широката аудитория като врагове. Това
разглобява, разпарчатосва демокрацията,
която не е нищо друго, освен форма на съвместно съжителство и диалог между различни хора с различни и дори противоположни идеи, но на основата на демократичните ценности.
Демокрацията умира, когато политиката започва да прилича на футболен мач, в който агитките на противниковите отбори се надвикват и мразят. Тогава наистина не само консенсусът, но и диалогът стават невъзможни.
Но представителната парламентарна демокрация не е футболен мач. Политическият терен е терен на съревноваващи се ценности в рамките на цивилизования диалог, а не на войната.
Затова ако милеете за България като европейска, демократична и цивилизована страна - сторете невъзможното и направете правителство сега, а не след нови разрушаващи държавността избори.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка