5 Юли, 2026

НЦЗПБ: Няма случай на остър хепатит при дете у нас

НЦЗПБ: Няма случай на остър хепатит при дете у нас
Ива Христова

Не се е потвърдил първият случай в България на острия хепатит при деца, докладван вече от редица европейски държави. Това обяви на брифинг директорът на Националния център по заразни и паразитни болести проф. Ива Христова.

„При съпоставяне на данните заключението е, че пробата не отговаря на острия хепатит с неизяснена етиология, за която трябва да се съобщава. Действително случаят беше съмнителен”, подчерта още тя.

На 29 април в Инфекциозното отделение на болницата в Бургас е постъпило момче на 4 г. и 8 м. с болки в корема от десетина дни. На практика то е в добро здравословно състояние, обясни проф. Христова. 

Припомняме, че в неделя здравният министър проф. Асена Сербезова съобщи за първия случай - при дете от Бургас. Тогава обаче от НЦЗПБ обясниха, че се очакват резултатите от пробите.
Сподели:
Божидар Божанов: ГЕРБ нямат друга цел освен да пазят последователно статуквото

Божидар Божанов: ГЕРБ нямат друга цел освен да пазят последователно статуквото

Ако иска да не работи за “Прогресивна България”, ГЕРБ трябва да поеме ясна политическа отговорност за провала на възможността, която получиха в рамките на нашата формула за Кабинета Денков

Ненчев, първият издигнат кандидат за президент: Конфликтът с Радев  дойде по чувствителен въпрос

Ненчев, първият издигнат кандидат за президент: Конфликтът с Радев дойде по чувствителен въпрос

Той обясни, че издигането на кандидатурата има двойна цел – тя да бъде регистрирана за участие в президентските избори, но същевременно да остане отворена възможността за преговори с представители на демократичната общност за излъчване на единна кандидатура.

Теменужка Петкова: Бюджетът нарушава няколко закона, може да бъде обжалван пред Конституционния съд

Теменужка Петкова: Бюджетът нарушава няколко закона, може да бъде обжалван пред Конституционния съд

На въпрос дали смята, че Десислава Атанасова трябва да подаде оставка, Петкова коментира, че към момента има много по-важни теми

Коментари (0)