21 Януари, 2026

Първите спасителни екипи, помагали в Турция, се прибраха в България

Първите спасителни екипи, помагали в Турция, се прибраха в България

Снимка: БГНЕС


Първите български екипи спасители, помагали в Турция, се прибраха в България. Те кацнаха на летище Враждебна, където бяха посрещнати с аплодисменти.

От Столична община посрещнаха с хляб и сол колегите си, които се прибраха. Но хората бяха уморени от денонощната работа и полета и обясняваха ситуацията в Турция такава, каквато са я заварили.

Историите тепърва ще се разказват, но много покъртителни истории има, разказват ги и спасителите, като тази за надеждата на роднини да бъдат открити живи, но не са били открити живи. Или как един бивш военен, който е минал през мисии на армията описва земетресението и казва, че е по-страшно, отколкото на война.

Разказват се истории за геройства, но на четирикраките приятели - кучетата, които са успели дори без да им се казва да издирват хора под тоновете отломки. Затова спасителите обърнаха особено внимание на хората, които тренират тези кучета и обясниха, че това е изключително важна част от работата и това, което се е свършило в Турция.
Сподели:

Коментари (0)

Ще закриват ли Антикорупционната комисия е в дневния ред на НС днес

Ще закриват ли Антикорупционната комисия е в дневния ред на НС днес

Отхвърлените предложения дойдоха от "ДПС-Ново начало", което предвижда правомощията на комисията да бъдат поети от Сметната палата и ДАНС, и това на ПП-ДБ - за създаване на Комисия за превенция на корупцията

Облачно, температурите леко се покачват, към обед на юг започват снеговалежи

Облачно, температурите леко се покачват, към обед на юг започват снеговалежи

През нощта срещу четвъртък в централната част от Дунавската равнина ще премине в дъжд и там ще има поледица. Максималните температури ще са между 0° и 5°, в София – около 0°.

„БСП – Обединена левица“ опроверга слуховете за разпад: Коалицията остава стабилна с 11 партии

„БСП – Обединена левица“ опроверга слуховете за разпад: Коалицията остава стабилна с 11 партии

Ръководството на коалиция „БСП – Обединена левица“ категорично отхвърли медийните спекулации за масово напускане на коалиционни партньори.