11 Февруари, 2026

Политолози: Аргументите БСП да не направи правителство остават, нещо, което 2 пъти е умряло, няма как да възкръсне

Политолози: Аргументите БСП да не направи правителство остават, нещо, което 2 пъти е умряло, няма как да възкръсне

"Аргументите да не се състави правителство предишните пъти с мандат на БСП все още стоят". Това заяви политологът Татяна Буруджиева пред Euronews BG. "Нещо, което два пъти е умряло (четворната коалиция), няма как да възкръсне на базата дори и на огромната необходимост от това да имаме стабилна власт", допълни колегата ѝ Цветанка Андреева.

"Самият акт на връчване на мандата точно на БСП говори, че навлизаме в периода на играта на президента Радев – той пише дневния ред, той определя приоритетите и гони собствените си цели в рамките на тази процедурна игра, на която ставаме свидетели“, смята Андреева.

Според нея идеологическият сблъсък става много по-силен , когато БСП трябва да лидира този процес. „Започват предизборна кампания, а той пък се определя като политическо поведение, идентифицирайки се с възгледите на левицата. Самият Радев се заявява като ляв човек“, каза още Андреева. По думите на доц. Буруджиева гражданите овластяват политиците да свършват конкретна работа, а не да поставят червени линии. Тя коментира, че вече се намираме в предизборна ситуация. „Цялото говорене и позициониране е вече по-скоро към избирателите, а не към гражданите и решаването на техните проблеми“, отбеляза доцентът.
Сподели:

Коментари (0)

Закриват българската редакция на "Свободна Европа"

Закриват българската редакция на "Свободна Европа"

Румънската секция също преустановява своята дейност през март, унгарската затвори врати през ноември

Д-р Любомир Канов: В поведението на замесените в случая „Петрохан” няма признаци за психоза

Д-р Любомир Канов: В поведението на замесените в случая „Петрохан” няма признаци за психоза

"Остават много тайнствени неизвестни аспекти на това иначе перфектно по Аагата Кристи групово убийство и самоубийство"

Очаква се Йотова да обяви своя избор за служебен премиер

Очаква се Йотова да обяви своя избор за служебен премиер

Възможна дата за изборите е 19 април, което означава, че служебният кабинет би трябвало да бъде назначен до 19 февруари, за да организира изборите в двумесечен срок