27 Юни, 2026

Юлия Виноградова: Българското правителство да поиска от руското да освободи защитниците на Змийския остров!

Юлия Виноградова: Българското правителство да поиска от руското да освободи защитниците на Змийския остров!
Юлия Виноградова

В предаването Видимо и невидимо: Бесарабски фронт днес ще видите интервю с Юлия Виноградова, майка на един от пленените защитници на Змийския остров. Вече 265 дни островът е символ на украинската съпротива, а сред пленените има 10-12 бесарабски българи от Болград и региона.

Юлия Виноградова, майка на един от тях, Сергей Виноградов, определя 24 февруари като най-черния ден в живота си. В късния следобед на 24 февруари след няколко неуспешни опита, Сергей успява да се свърже със съпругата си, за да се прости с нея, тъй като не очаква да оживее. Два дни роднините на защитниците не знаят нищо за тях, мислят, че са убити, когато Юлия вижда сина си в репортаж по руската телевизия и разбира, че е жив. Чак през юни получава писмо от него, но в него не пише къде е затворен и при какви условия. По различни причини руснаците бавят размяната на пленници и семейството на Сергей не знае дали и кога ще го види отново. Юлия призовава българското правителство да се свърже с руското и да настоява да освобождаване на пленниците от Змийския остров. Тя се надява и българите сред тях да могат да пристигнат на рехабилитация в България.

Вижте цялото интервю на Генадий Воробьов с Юлия Виноградова: 


Сподели:
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"

Мирчев:  Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци

Коментари (0)