От 00.00 часа на 16 април 2022 г. достъпът до българските морски и речни пристанища е забранен за всички плавателни съдове, регистрирани под руско знаме, както и за всички плавателни съдове, които са променили своето руско знаме или регистрация към знамето или регистъра на която и да е друга държава след 24 февруари 2022 г. Това съобщават от Изпълнителна агенция "Морска администрация".
Забраната се въвежда на основание на Регламент на ЕС относно ограничителни мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна.
С текста на заповедите на директорите на териториалните дирекции на Изпълнителна агенция „Морска администрация“ и капитани на пристанищата, с които е постановена забраната за достъп и са уредени случаите и условията, при които може да бъде приложена дерогация от тази забрана.
Фактор
Забраната се въвежда на основание на Регламент на ЕС относно ограничителни мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна.
С текста на заповедите на директорите на териториалните дирекции на Изпълнителна агенция „Морска администрация“ и капитани на пристанищата, с които е постановена забраната за достъп и са уредени случаите и условията, при които може да бъде приложена дерогация от тази забрана.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка