23 Юни, 2026

Капсулата на "Спейс Екс" успешно се върна на Земята

Капсулата на "Спейс Екс" успешно се върна на Земята
Снимка: БГНЕС


Капсулата на "Спейс Екс" "Крю Драгън" успешно върна на Земята четирима души от Международната космическа станция.

Мисия "Издръжливост" се приводни в Мексиканския залив край американския щат Флорида. На борда ѝ бяха американците Никол Ман, Джош Касада, японецът Коичи Ваката и рускинята Анна Кикина.

Ман беше първата представителка на индианското население, която полетя до МКС. Рускинята Кикина летя с американски апарат за първи път от 20 години.

Касада и Ваката са ветерани - и двамата имат по 4 предишни мисии. Четиримата космонавти прекараха в Космоса близо 5 месеца, като извършваха рутинни научни експерименти.
Сподели:
Унгария предприе нов курс в европейската си политика, с цел размразяване на парите от ЕС

Унгария предприе нов курс в европейската си политика, с цел размразяване на парите от ЕС

Будапеща подготвя законодателен пакет от мерки за борба с корупцията, който да отпуши европейските средства за Унгария, замразени по времето на Орбан

Техеран чертае нов ред в Залива: Ормузкият проток остава под ирански контрол

Техеран чертае нов ред в Залива: Ормузкият проток остава под ирански контрол

Ормузкият проток никога няма да се върне към състоянието си отпреди войната и ще бъде управляван от Ислямската република Иран в съответствие с международното право, категоричен е председателят на иранския парламент

Как подкрепата за Тръмп се превърна в „отровен подарък“ за европейските националистически лидери

Как подкрепата за Тръмп се превърна в „отровен подарък“ за европейските националистически лидери

В продължение на години националистически лидери из целия континент възприемаха одобрението на американския президент като доказателство, че техните идеи придобиват международно влияние, но историята се оказа различна

Коментари (0)