7 Юни, 2026

Москва удари украинско пристанище до границата с Румъния

Москва удари украинско пристанище до границата с Румъния

Руската армия съобщи в неделя, че е ударила с дронове през нощта украинското пристанище Рени на река Дунав по границата с Румъния, която е член на НАТО.

„Днес през нощта руската армия нанесе групов удар с безпилотни самолети складове за гориво, използвани за снабдяване на военна техника на Въоръжените сили на Украйна в пристанището Рени, Одеска област“, съобщиха от армията, цитирани от АФП. „Всички определени цели бяха поразени.“

„Врагът атакува обекти на гражданската промишлена инфраструктура в района на река Дунав“, съобщиха от Главната прокуратура на Украйна в Telegram. „В резултат на атаката двама души са ранени, те са хоспитализирани, съобщава БГНЕС

Сподели:
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация. 

Лукашенко смени плочата: Няма да  воюваме в Украйна за чужда воля!  Не искаме да станем на кайма

Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма

„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.

Коментари (0)