На сградата на медийната къща "Русия днес" в една от най-старите части на Москва, така наречения Лефортовски район, е поставен голям транспарант с надпис: "Сърби и руснаци братя завинаги!" Същият плакат се появи на още няколко места в руската столица, едно от които е известната сграда на книжарницата "Дом княги", съобщават сръбските медии.
Освен думите, които символично показват отношенията между Москва и Белград, на транспарантите се веят руското и сръбското знаме.
Подобна акция бе организирана по-рано тази година в Москва пред сръбското посолство на 17 февруари - денят, в който Косово обяви независимост през 2008 г.
Тогава млади руснаци носеха плакати пред сръбската дипломатическа мисия, на които пишеше: "НАТО е убиецът на славянския свят", "Косово е Сърбия", "Руснаци и сърби са братя завинаги", като същевременно крещяха "Сърбия!".
Феновете на сръбския футболен отбор "Цървена звезда", по време на приятелски мачове с футболен клуб "Зенит" от Санкт Петербург имаха възможност да видят как феновете на руския тим също показаха плакати "Руснаци и сърби завинаги братя". Освен това през тези дни в израз на отношенията между двете държави, в Санкт Петербург руснаците развяха 600-метрово руско-сръбско знаме. /БГНЕС
Фактор
Освен думите, които символично показват отношенията между Москва и Белград, на транспарантите се веят руското и сръбското знаме.
Подобна акция бе организирана по-рано тази година в Москва пред сръбското посолство на 17 февруари - денят, в който Косово обяви независимост през 2008 г.
Тогава млади руснаци носеха плакати пред сръбската дипломатическа мисия, на които пишеше: "НАТО е убиецът на славянския свят", "Косово е Сърбия", "Руснаци и сърби са братя завинаги", като същевременно крещяха "Сърбия!".
Феновете на сръбския футболен отбор "Цървена звезда", по време на приятелски мачове с футболен клуб "Зенит" от Санкт Петербург имаха възможност да видят как феновете на руския тим също показаха плакати "Руснаци и сърби завинаги братя". Освен това през тези дни в израз на отношенията между двете държави, в Санкт Петербург руснаците развяха 600-метрово руско-сръбско знаме. /БГНЕС
Още от Свят
"Нито ток, нито вода, нито нищо, празни магазини ...": Руснаци масово напускат Крим
Колоната от автомобили, които напускат полуострова надхвърли 700 коли, а ограниченията на стоките в магазините вече са непоносими за жителите тук
Гутериш призова всяка IT компания да разкрие еко отпечатъка си
По-рано през юни проучване на ООН установи, че през 2025 г. центровете за данни са потребявали повече електроенергия от всички страни в света с изключение на десет от тях
Расте корабният трафик през Ормуз, все още далеч под нивата преди войната
Продължават споровете около бъдещия контрол върху протока. Иран държи да има по-голяма роля в управлението на корабоплаването и предлага нови правила за преминаване, а САЩ и западните държави настояват за свободно движение на корабите през Ормуз по международното право.