24 Януари, 2026

От Нова гoдина: В Гърция вдигат тол таксите

От Нова гoдина: В Гърция вдигат тол таксите


От 1 януари 2024 година цените на пътните такси в Гърция ще бъдат повишени със средно 7-7,5%, според новите ставки, публикувани от шестте оператора на националните магистрали на страната, в съответствие със споразумение с Министерството на инфраструктурата в Атина, съобщава вестник Kathimerini, цитиран от "Фокус".

Това означава, че пътуването Атина-Солун за обикновен семеен автомобил с нормален размер ще се увеличи с 2,20 евро до 3,55 евро.

Няма да има увеличения за магистралите "Атики Одос“ и "Егнатия Одос“, съответно в Атина и Солун.

Средното увеличение, в зависимост от размера на първоначалната такса и категорията на превозното средство, варира от 0,10 евро (за мотоциклети) до 4,5 евро (за автобуси с повече от 40 места).

Поскъпването е аргументирано с голямото увеличение миналата година на индекса на потребителските цени - на базата на който се изчислява годишната корекция на таксата - и неналагането на увеличение през миналата година, обясняват от редакцията.
Сподели:

Коментари (0)

Зафиров с клетва за вярност: На добър час, госпожо президент

Зафиров с клетва за вярност: На добър час, госпожо президент

"Нямам никакви съмнения, че тя може да отговори на тях и да се справи с всички предизвикателства, които се появят по пътя ѝ", каза лидерът на БСП.

Поверителен анализ: ЕС се тревожи от концентрацията на власт, която Тръмп упражнява в Съвета за мир

Поверителен анализ: ЕС се тревожи от концентрацията на власт, която Тръмп упражнява в Съвета за мир

В документа се казва още, че новосъздаденият Съвет за мир "силно се отдалечава" от мандата, даден през ноември от Съвета за сигурност на ООН

Датският премиер в Гренландия: Тук съм, за да покажа силна подкрепа в много труден момент

Датският премиер в Гренландия: Тук съм, за да покажа силна подкрепа в много труден момент

Метте Фредериксен го заяви пред репортери в столицата Нуук, където се срещна с гренландския си колега Йенс-Фредерик Нилсен