30 Юни, 2026

Пияни ограбиха хижа в Стара планина, пратиха хижаря в болница - от МВР отказали помощ заради изборите

Пияни ограбиха хижа в Стара планина, пратиха хижаря в болница - от МВР отказали помощ заради изборите
снимка: Фейсбук

Хижа "Лескова" в Стара планина е била ограбена на 2-ри октомври. 20 души от Ботевград в деня на изборите слизат от 4 джипа пияни и започват да бият хижаря и сина му. Мъжът е с наранявания по цялото тяло и с черепно-мозъчна травма в "Пирогов". Млад мъж от компанията имал рожден ден и решил да почерпи в планината. Това бил поводът за посещението на пияните "гости". Хижарите са се обадили на телефон 112, но от там им казали, че от МВР нямали достатъчно екипи заради изборите. вижте целия разказ, който пострадалите са публикували на страницата на хижа "Лескова" във Фейсбук: 

Скъпи туристи и приятели на хижа Лескова, информираме Ви, че на 2-ри октомври, неделя, в деня, в който България гласува за по-добро бъдеще, хижата беше изпочупена и ограбена, а ние - пребити. Нанесени са телесни повреди, огромни материални щети, открадната е техника на голяма стойност, сред която и лични вещи. Собственикът на хижата е приет в УМБАЛСМ Пирогов с множество наранявания и черепно-мозъчна травма.
Имаме информация за извършителите - местна група пияни вандали с джипове от Ботевград, разчитаща на числено превъзходство срещу нас. За момента не можем да разкриваме подробности, тъй като ще се образува досъдебно производство.

След многократно подаван сигнал на тел.112 същия ден за навлизане в имота, оспорване на собствеността, агресивно поведение и заплахи с подробно описание на ситуацията и извършителите, ни беше отказано да качим представител на органите на реда от РПУ Своге, поради недостиг на екипи в изборния ден. При наличие на достатъчно време (часове) за реакция от тяхна страна, не бе създадена организация между РПУ Своге и колегите им от Ботевград, нарушителите да бъдат блокирани и арестувани на слизане от хижата с откраднатите вещи. Разочаровани сме също от не толкова адекватната реакция на тел.112, липсата на организираност и последователност и омаловажаването на ситуацията.
Опитахме се да подобрим условията на хижата,  да осигурим присъствие през цялото време, вложихме лични средства и много, много часове работа, но трудът ни в продължение на 2 години беше унищожен за секунди. Благодарим на всички, които ни подкрепяха през този период. За момента, обаче, нямаме сили и мотивация да се борим за тази кауза.
*Предвид нанесените материални щети и разрушения, хижата вече не е годна за пренощуване!
*Телефонът на хижата не функционира в момента, тъй като е сред откраднатите вещи!
Бъдете здрави!

Сподели:
Мълчалив протест срещу закриването на Комисията по досиетата

Мълчалив протест срещу закриването на Комисията по досиетата

Гневни софиянци се събраха пред мемориала на жертвите на комунизма пред НДК

Христо Радков: Мантинела не може да стане причина за настъпване на катастрофа

Христо Радков: Мантинела не може да стане причина за настъпване на катастрофа

Въпросният инцидент, в който шофьорът веднага съобщи, че е спукал предна лява гума, която го е хвърлила в насрещното движение, според експерта, е заради грешка на водача

Министерство на здравеопазването с позиция по повод гладната стачка на проф. Шиварова

Министерство на здравеопазването с позиция по повод гладната стачка на проф. Шиварова

Случаят с протеста на проф. Милена Иванова-Шиварова не следва да се разглежда единствено като трудов спор, а като сериозен проблем, свързан с функционирането на клиниката и неговата международна акредитация

Коментари (0)