26 Януари, 2026

Щаб за търговия с вот разкри полицията в кюстендилското с. Слокощица

Щаб за търговия с вот разкри полицията в кюстендилското с. Слокощица


Щаб за купуване на гласове и търговия с вот разкри полицията в кюстендилското с. Слокощица. Иззети са лаптоп, списъци с имена, разпределения по секции и пари. В селото на балотажа ще се гласува само за кмет на община.

Полицейската операция е от тази сутрин, като органите на реда обещаха по-късно да оповестят повече информация за резултатите ѝ.

Директорът на Областната дирекция на МВР старши комисар Венцислав Григоров коментира случая в с. Слокощица, където има две избирателни секции с около 1300 избиратели:

"Наши екипи извършиха проверка на пет адреса, като на един от адресите в село Слокощица бяха и открити, и иззети записки за определени политически сили, очаквани резултати по секции, мобилни телефони и лаптопи. Има и списъци. Образувани са три бързи полицейски производства, като всичките ни действия са под надзора на Районна прокуратура - Кюстендил и се съгласуват със съответния дежурен прокурор".

Установени са и други нарушения и купуване на гласове от първия тур в Дупница:

"Работата ни до момента е свързана с 38 случая, по осем от които има образувани досъдебни производства. Вчера в районно управление Дупница беше задържан 35-годишен мъж за нарушаване на изборното законодателство и предлагане на парична сума за опорочаване на изборния резултат. Става дума за сумата от 1800 лева за общински съветници, не за един глас - сумарно", уточни комисар Григоров, цитиран от БНР.
Сподели:

Коментари (0)

Обвиняват трима за обир на злато за над 340 хиляди лева

Обвиняват трима за обир на злато за над 340 хиляди лева

Това стана ясно на съвместен брифинг на заместник-градския прокурор на София Десислава Петрова и директора на СДВР главен комисар Любомир Николов

САС прие нов стандарт по делата за шофиране след предписани медикаменти

САС прие нов стандарт по делата за шофиране след предписани медикаменти

В основата на възникналия правен проблем е здравословното състояние на Сузане Елзинга, диагностицирана със синдром на дефицит на вниманието и хиперактивност (ADHD)

След разследване на Европрокуратурата осъдиха управител на българска компания

След разследване на Европрокуратурата осъдиха управител на българска компания

Става дума за измама със субсидии от Европейския социален фонд и национално съфинансиране за общо 66 750 евро.