6 Февруари, 2026

Очаква ни горещ уикенд, термометрите ще показват до 40 градуса

Очаква ни горещ уикенд, термометрите ще показват до 40 градуса

По-динамично ще остане времето в планините, където може за кратко да превали


В събота (22 юли) ще е предимно слънчево и горещо. Жълт и оранжев за горещини е обявен в цяла България. В Силистра, Русе, Велико Търново, Сливен, Ямбол, Стара Загора, Пловдив, Пазарджик, Благоевград и Хасково е в сила оранжев код за опасно време, там се очакват на места до 40 градуса. В останалата част от страната кодът е жълт се очакват до 35 градуса. 

След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Има условия и за градушки. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще е слаб, в Дунавската равнина до умерен. Максималните температури ще са между 35° и 40°, София - около 35°. Атмосферното налягане е близко до средното за месеца и ще се задържи почти без промяна.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево, след обяд с временни увеличения на облачността. На отделни места ще превали и прегърми. Ще духа до умерен вятър юг-югоизток, който до вечерта ще се ориентира от запад-югозапад. Максималните температури ще са 30°-33°. Температурата на морската вода е 25°-28°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

В планините времето ще е предимно слънчево. Ще се развива купеста, след обяд купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Ще духа умерен, по високите и открити части - временно силен западен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 30°, на 2000 метра - около 22°.

В неделя ще преобладава слънчево време, но ще има и развитие на купеста облачност, и на отделни места, главно в Северна България и планините, ще превали и прегърми. С усилване на вятъра от северозапад, дневните температури ще се понижат с 2-3 градуса.

Новата седмица ще започне със слънчево време, вятърът ще отслабне. Сутринта ще е малко по-прохладно, а и дневните температури слабо ще се понижат.
Сподели:

Коментари (0)

Божидар Божанов: Борисов лъже и едните, и другите и се мисли за голям балкански играч

Божидар Божанов: Борисов лъже и едните, и другите и се мисли за голям балкански играч

"Росен Желязков беше скрит от всички тези неудобни въпроси. Искахме да го питаме за Таки", заяви той

Мъж осъди болница за кражба на биологичен материал - станал баща без да знае

Мъж осъди болница за кражба на биологичен материал - станал баща без да знае

Подписът му е бил фалшифициран, за да се удостовери съгласие за ин витро процедура, вследствие на което му се е родило момиченце

Ивайло Мирчев: Ограничаването на броя избирателни секции е гавра с българите в чужбина

Ивайло Мирчев: Ограничаването на броя избирателни секции е гавра с българите в чужбина

Според него отмяната на парламентарното заседание за днес е опит на ГЕРБ да скрие премиера в оставка Росен Желязков от въпроси за Съвета за мир на Доналд Тръмп