Не знам кое е по-добре - държавна собственост или ДС, но знам че имаме шанс да окьоравеем и с двете очи
Огнян Минчев*
През 2006 г. имаше балотаж за избор на президент. Ръката ми учудващо и за самия мен се вдигна и пусна бюлетина за Георги Първанов срещу Волен Сидеров. Емоциите са си емоции - но политическият избор е въпрос на здрав разум. Тази неделя в София ще има балотаж за избор на кмет. Знакови сини фигури вече подкрепиха откровено комунистическия кандидат Ваня Григорова - за да накажат натоварения с интензивна ДС история Васил Терзиев. Знакови фигури на ГЕРБ - с Бойко Борисов начело - също подкрепят Ваня Григорова. (По-добре държавна собственост, отколкото Държавна сигурност...)
Всеки, който гласува с омраза, ще накаже само и единствено себе си
Терзиев има поразително еднообразен семеен произход от ДС. Неговото настояще е комбинация от ляв либерализъм, удобно настанен върху много пари, и политическа принадлежност към Запада. Григорова има възгледи и политическа база, която е изцяло комбинация между радикален традиционен комунизъм и вдъхновен путинизъм - вижте партиите и личностите, стоящи зад кандидатурата й. Проследете личните й изказвания за войната в Украйна, за българската (руската) енергетика и т.н.
Сините демократи и народняците от ГЕРБ сигурно имат някакви аргументи да подкрепят Ваня Григорова - освен откритата омраза към Васил Терзиев и всичко, което неговата личност въплъщава - и в миналото, и в настоящето. Не е лошо да чуем тези аргументи. Но извън всяко съмнение, основният аргумент за тези антикомунисти - истински и мними - да подкрепят Григорова в неделя е старата българска народна поговорка: "Ще си извадя окото - да се смеят на тъща ми, че има кьорав зет!" Това ще е основния аргумент за неделя. Бих искал само да припомня, че през 2016 и 2021 гг.. този тип избиратели в България вече
си извадиха едното око, гласувайки за Румен Радев
Мнозина сега ще изпищят - "Не сме ние, ония гласуваха за Радев!" Сигурно са прави за себе си. Но за България е все едно. Едно озлобено мнозинство българи на два пъти натресе начело на държавата един примитивен слуга на чужди интереси. Сега в неделя едно озлобено мнозинство се готви да натресе на София политическа фигура, комбинираща путинизъм с радикално левичарство. Тези две мнозинства сигурно имат различни участници. Но за България това е принципно едно и също мнозинство... Не знам кое е по-добре - държавна собственост или Държавна сигурност. Едно е сигурно - имаме всички шансове да се възползваме в пълна мяра и от двете. И да окьоравеем напълно - и с двете очи...
*Текстът е публикуван на фейсбук страницата на автора, заглавието е на Faktor.bg
Още от България
Демерджиев закрива спорна структура в МВР, за която са харчени по 1 млн. лева на година
Вътрешният министър посочи пред журналисти, че в това звено са работили предимно кадри на ръководни позиции, служителите са заемали комисарски длъжности и са получавали изключително високи възнаграждения
Жители на 3 софийски квартала се вдигат срещу строежа на 75-метрова сграда до КАТ
"Няма отстояние от моста на метрото, няма коректна транспортна оценка - тя е връщана няколко пъти преди това, задръстванията там са огромни, няма отстояние от другите сгради, няма място за паркиране", коментира организаторът на протеста Никола Делчев
България предложи създаване на регионален център на НАТО по сигурността във Варна
Министърът на отбраната постави въпроса за развитието на Военноморския координационен елемент във Варна като структура на НАТО у нас чрез създаването на Регионален център за военноморско сътрудничество, който да насочва корабоплаването в Черно море