100% трябваше да има КСНС при президента, заяви депутатът
Притеснително е всичко, което се случва в момента – зверският тероризъм, който беше упражнен от Хамас към Израел. Ние трябва да окажем пълна подкрепа на Израел в тази ситуация след това, което се случи. За България към момента ни казаха, че няма пряка заплаха, може би единствено миграционен натиск, но ще ни информират допълнително. Казаха, че към момента няма нещо, което да е притеснително за нас, казаха, че всичко е под контрол. Службите трябва да са изключително бдителни в тази ситуацияя, коментира депутатът от ДПС Делян Пеевски пред журналисти в парламента след след заседание на председателския съвет, на което е била обсъдена националната сигурност в контекста на войната срещу Държавата Израел и войната в Украйна, предаде репортер на Novini.bg.
Попитан за коментар на дебатите по вота на недоверие към правителството, той посочи: "Пълен цирк, който беше ненужен - губим времето и парите на данъкоплатците".
Пеевски поясни, че от ДПС ще подкрепят кабинета единодушно.
В отговор на въпрос дали е трябвало да има Консултативен съвет за национална сигурност, а не консултативна среща при президента вчера, депутатът от ДПС отбеляза: "100% трябваше да има. В такава ситуация трябва да има пълно обединение. Да разделяме властите е абсурдно, беше излишно да има два съвета. Това се случи, защото партийните лидери не бяха на другия съвет".
Попитан чия е вината това да се случва, Делян Пеевски каза: "Вината е на всички институции, че не са го координирали. Аз бях на срещата в качеството си на народен представител".
Той коментира, че съдейки от това, което са докладвали службите на председателския съвет, може да се каже, че са си свършили работата.
Фактор
Попитан за коментар на дебатите по вота на недоверие към правителството, той посочи: "Пълен цирк, който беше ненужен - губим времето и парите на данъкоплатците".
Пеевски поясни, че от ДПС ще подкрепят кабинета единодушно.
В отговор на въпрос дали е трябвало да има Консултативен съвет за национална сигурност, а не консултативна среща при президента вчера, депутатът от ДПС отбеляза: "100% трябваше да има. В такава ситуация трябва да има пълно обединение. Да разделяме властите е абсурдно, беше излишно да има два съвета. Това се случи, защото партийните лидери не бяха на другия съвет".
Попитан чия е вината това да се случва, Делян Пеевски каза: "Вината е на всички институции, че не са го координирали. Аз бях на срещата в качеството си на народен представител".
Той коментира, че съдейки от това, което са докладвали службите на председателския съвет, може да се каже, че са си свършили работата.
Още от България
Атанас Славов: Не сме от едно семейство с РПЦ, доктрината на Радев е обявена за еретическа !
"Патриарх Кирил е висш сановник, легендиран като патриарх, но изпълнява държавни поръчения. Той идеологически подготви войната през доктрината за “русский мир”", казва политикът
Новая газета: Ветото на Радев срещу включването на Гундяев в санкционните списъци е позорно
"Някои проруски изявления на патриарх Даниил надхвърлят рамките на обичайната междуправославна дипломация и пораждат подозрения за негови връзки с Москва", пише изданието
СГС одобри регистрацията на партията на Радев
По закон „Прогресивна България“ би следвало да получи държавен имот, в който да разположи своята партийна централа