Киев е в очакване на следващата голяма руска офанзива
Американско оръжие може да достигне фронта в Украйна много бързо след снощния положителен вот в Конгреса, заяви говорител на Пентагона, цитиран от БНР.
Обещанието идва в момент, когато Киев е в очакване на следващата голяма руска офанзива. Според неофициални източници, положението на украинската отбрана в Донбас става все по-тежко.
Решението на Камарата на представителите във Вашингтон да одобри военна и финансова помощ от над 60 милиарда долара е мощен сигнал към Кремъл, че Съединените щати няма да изоставят Украйна, както изоставиха Афганистан, заяви украинският президент Володимир Зеленски. По думите му вотът на Камарата ще предотврати разширяване на войната в Източна Европа и ще съхрани живота на хиляди хора.
Българското правителство определи решението на Камарата на представителите в САЩ в подкрепа на Украйна като важна стъпка в решаващ момент, която ще донесе повече сигурност в Черноморския регион и Европа.
Още от Свят
Зеленски: Никакво спиране, ще продължим да удряме стратегически цели дълбоко в Русия
В публикация в "Телеграм" държавният глава заяви, че през изминалата нощ са били поразени обекти в няколко руски региона, които според Киев подпомагат военните действия на Москва срещу Украйна
Зеленски отхвърли конспирациите за употреба на кокаин с Макрон пред американска инфлуенсърка
Украинският президент подчерта пред Лора Лумър, известна като голяма поддръжничка на Доналд Тръмп и критичка на Киев, че украинците никога не са били нацисти
След уволнението: Италия кани бившия украински министър на отбраната за свой съветник
Михайло Федоров е бил поласкан от поканата, приемайки я като "демонстрация на уважение и приятелство"