21 Декември, 2025

Чичото на кандидата за кмет на София Терзиев награждаван за Възродителния процес

Чичото на кандидата за кмет на София  Терзиев награждаван за Възродителния процес

Павел Терзиев, чичо на кандидата на ПП-ДБ Васил Терзиев за кмет на София е награждаван за заслуги за утвърждаването на Възродителния процес и разкриването на терористично диверсионните действия, извършени от български турци. Това става ясно от заповед на министъра на вътрешните работи, издадена в навечерието на 9-ти септември 1988 година. Документът, с който Faktor.bg разполага, е с гриф „Строго секретно“, но е декласифициран и разсекретен от Комисията по досиетата.

Служителят от Шесто управление на ДС е награден с медал „За заслуги за сигурността и обществения ред“. Терзиев получава и значката „Отличник на МВР“ и паричен стимул.
Заповедта е подписана лично от зам. министъра Григор Шопов, а основният аргумент за наградата е, че Терзиев е взел дейно участие по разкриването и задържането на авторите на така наречените терористични актове през 1984, 1985 и опита за атентат през 1986 година. Реално става дума за съпротива на български турци и мюсюлмани заради насилствената смяна на имената и забраната на религиозните права и свободи, наложени от режима на Тодор Живков.

В годините на демокрация стана ясно, че зад някои от провокациите е стояла самата ДС, а целта е била да се легендират пред българските граждани провеждането на Възродителния процес и наложените репресии.

Тази чувствителна тема и не случилото се възмездие и справедливо наказание на възродителите продължават да измъчват турците и мюсюлманите. На кметските избори в столицата те обикновено подкрепят десния или центристки кандидат, но сега едва ли с възторг ще приемат номинацията на Васил Терзиев.

plamen_terziev.jpg

plamen_terziev1.jpg

Сподели:

Коментари (0)

Подла манипулация на Гестапото – обяви Гунди за агент на Държавна сигурност

Подла манипулация на Гестапото – обяви Гунди за агент на Държавна сигурност

Поредното активно  мероприятие на шестаците –  внушават на обществото, че щом любимецът на българите  е бил от ДС, защо Димитър Иванов и компанията му да са лошите

След терористичния атентат в Сидни - медиите като инструмент за превенция

След терористичния атентат в Сидни - медиите като инструмент за превенция

Можем ли и как да спрем радикализацията и тероризма, каква е връзката с въздействието на средствата за масово осведомяване

Паметникът, който Москва посвети на Америка: как Путин създаде новия „герой“ на Кремъл

Паметникът, който Москва посвети на Америка: как Путин създаде новия „герой“ на Кремъл

Бюст на американец в окупиран Донецк, медал за храброст от Путин и надпис на английски, предназначен за Вашингтон – всичко това превърна случая „Глос“ в един от най-нахалните пропагандни ходове на Кремъл.