20 Декември, 2025

Петър Славов: Големият въпрос е какво става след Гешев

Петър Славов: Големият въпрос е какво става след Гешев

Петър Славов

Политиците в парламента трябва да се задействат и да стартират процедура за нов ВСС, заяви адвокатът

Големият въпрос е какво става след Гешев. Какво спира Висшият съдебен съвет да избере нов Гешев или Пешев., каза по БТВ адвокат Петър Славов.  Тези хора не са в правото си да направят това, защото са с изтекъл мандат. Във всички случаи изборът на нов главен прокурор не бива да се прави от този състав на ВСС, заяви адвокат Славов.

Политиците в парламента трябва да се задействат и да стартират процедура за нов ВСС, надявам се, легитимна – не депутатите да си носят номинациите на листчета, а номинациите да дойдат от външни организации, като например Съюза на юристите или Съюза на съдиите. Това е ключово да се направи, ако не искаме да имаме нов избран Пешев, посочи адвокат Петър Славов.

Той призова "Продължаваме промяната-Демократична България" да действат внимателно по отношение на анонсираните конституционни промени.

Да не се окаже така, че се тупа топката под претекст, че се правят конституционни промени, а в същото време задкулисното мнозинство, което избра Делян Пеевски за член на конституционната комисия, да избере председателите на регулаторите и на други важни органи, коментира юристът.
Сподели:

Коментари (0)

Пуснаха от ареста срещу 5 000 лева бившия директор на 138-о ОУ, монтирал камери в тоалетните

Пуснаха от ареста срещу 5 000 лева бившия директор на 138-о ОУ, монтирал камери в тоалетните

Адвокат Костадин Костадинов, който е на снимката, издейства гаранцията. Срещу Александър Евтимов са повдигнати две обвинения – за използване на нерегламентирани устройства и за разпространяване на порнографско съдържание

Проф. д-р Илин Савов, д.н.: Децата в дигитална среда – тиха, но реална заплаха за националната сигурност на България

Проф. д-р Илин Савов, д.н.: Децата в дигитална среда – тиха, но реална заплаха за националната сигурност на България

Ако искаме силна държава утре, трябва да защитим децата си днес – с експертиза, воля и действия, казва експертът

Сагата се заплита: СГС отмени избора на Весела Лечева  за шеф на БОК

Сагата се заплита: СГС отмени избора на Весела Лечева за шеф на БОК

Тази патова ситуация в централата се разиграва по-малко от два месеца преди старта на Зимните олимпийски игри в Милано/Кортина.