26 Декември, 2024

И култовата песен „Вставай, страна огромная" е крадена от украинците, оригиналът - „Повстань, народе мій!“

И култовата песен „Вставай, страна огромная" е крадена от украинците, оригиналът - „Повстань, народе мій!“

И знаменитият плакат „Родината-майка зове“ е създаден далеч преди датата, на която е посочен

Руските убийци-мародери са и крадци на земи, народи и културни ценности, а подлостта е превърната в черта на националния им характер

Повстань!
Повстань, народе мій!
Берись за зброю вмить!
Іде війна народная,
Священний бій кипить!
Повстань!
Повстань, народе мій!
Берись за зброю вмить!
Нехай під окупантами
Завжди земля горить!

Това е оригиналният текст на украинската песен „Повстань, народе мій!“, с която през 1919 г. украинските патриоти воюват срещу болшевишките агресори, нахлули в Украйна, за да я „освободят“ от законното й правителство и да присъединят украинската земя към съветска Русия.
Малцина помнят факта, че първата държава, която през 1918 г. признава Украинската народна република и сключва дипломатически отношения с нея, е 

Царство България

 Първият наш посланик в УНР е проф. Иван Шишманов.
Оригиналните музика и текст разбиват поредния фалшив мит за „свещената“ война на съветския народ, „вероломно“ нападнат от хитлеристка Германия. Защото уж невинният и миролюбив СССР вече е бил струпал на границата с „вечния приятел“ Хитлер повече  от 4 млн. войници и неизчислимо количество оръжие и бойна техника.
Излиза, че началникът на ансамбъла на Червената армия полковник Александров никога не е писал нотите на 

крадената песен,

 взета наготово от украинския фолклор далеч преди 22 юни 1941 г. Поетът Лебедев-Кумач никога не е творил „изгарящите“ стихове на „Вставай, страна огромная“, защото само е нагодил към украинската мелодия думички, продиктувани му от Главното политическо управление на Червената армия. 

Преди година украинският писател Юрий Андрухович и актьори от драматичния театър в гр. Ивано-Франкивск разкриха истинската история на легендарната песен.

 „Повстань народе мій“ е създадена през 1919 г. от украински доброволци от Кривой рог в един от черните периоди в украинската история. Тогава за пореден път „братска“ Русия нахлува в украинските степи, за да убива, да граби и да краде каквото докопа. После идват Гладомор 1, Гладомор 2, Гладомор 3 и множество други опити на Сталин и на следовниците му да изтрият украинската нация от света и от историята.

След края на Втората световна война сталинските фалшификатори създават розова легенда, която ни бе набивана в главите повече  от 80 години. Че уж полк. Александров на 22 юни 1941 г. чул по радиото, че Третият райх подло е нападнал мирната съветска страна. Потресен и възмутен, музикалният полковник тича вкъщи, сяда  зад пианото и за час-два сътворява гениалната мелодия. На следващия ден оркестрантите и хорът на Червената армия я разучават, а на още по-следващия от московските гари изпращат с нея първите доброволци, заминаващи на фронта. Тук меценатите от КГБ раздават на публиката носни кърпички. 
Същата рецепта се повтаря и със

знаменития плакат „Родината-майка зове“,

обявен за ненадминат образец на съветската пропаганда и удостоен със Сталинска награда. След войната художникът Ираклий Тоидзе разказва в книги и филми, че в утрото на 22 юни 1941 г. жена му отишла да пазарува и се върнала ужасена, за да извика още от прага: „Война!“ Чак тогава фаворитът на социалистическия реализъм и лауреат на държавни отличия Тоидзе разбрал, че подлият враг е нападналл мирния СССР. В разтревоженото лице на съпругата си творецът съзрял символ на съветската жена-майка, съпруга и любима, която изпраща синовете си на фронта. Набързо скицирал изражението на жена си, след което за броени часове довършил шедьовъра. Размножен в милиони екземпляри, плакатът се превръща в бойно знаме и олицетворение на „несъкрушимата воля на съветския човек“ да мре за болшевишките палачи.

Скоро след края на войната историци и ветерани забелязали, че на малобройните останали в музеи, галерии и частни колекции плакати с образа на Родината-майка в долния десен ъгъл със ситен шрифт били изписани номерът на държавната печатница и годината на отпечатване: 1940-а. Далеч преди 22 юни 1941 г. 
Десетилетия след края на войната съветската пропаганвда твърди, че емоционалното въздействие на песента „Свещена война“, на плаката „Родината-майка зове“, на статиите-призиви към изтребление на немския народ на Иля Еренбург и на мощния радиоглас на Юрий Левитан са равни на бойния ефект от десетки дивизии. За милиардните доставки на оръжие, техника, горива, специални сплави, храни, облекло и медикаменти по програмата „Ленд-лийз“ 

съветските агитатори учтиво премълчават

„Няма нищо скрито, което да не се открие, и тайно, което да не се узнае“, пише в Евангелието на Лука. Затова още през първите дни на руската агресия през февруари 2022 г. лъсна хищническият лик на путинския режим. Режим на убийци, мародери, крадци и некадърни политически лидери, генерали и войници.

 Васил Данов

Сподели:
На Коледа през 1914  наистина стават чудеса

На Коледа през 1914 наистина стават чудеса

Известният ирландски поет и певец Крис де Бърг купува на търг писмо, разказващо за изключителното събитие

Забравената война или как  "руският мир" превърна една нация в култура на Калашников

Забравената война или как "руският мир" превърна една нация в култура на Калашников

 Памет за непризнатия геноцид: 30 години от началото на Първата чеченска война

Запознайте се с България на Рубън Маркъм

Запознайте се с България на Рубън Маркъм

През далечната 1931 г. книгата на американския мисионер, преподавател и журналист излиза за англоговорещите читатели