28 Януари, 2026

Затвориха летище в Москва, пожар в Курск след атака с дрон

Затвориха летище в Москва, пожар в Курск след атака с дрон

Курската област в Русия е попаднала под атака с дрон, съобщава вестник "Коммерсант“. По данни на губернатора на областта Роман Старовойт устройството се е разбило в покрива на железопътна гара и е предизвикало пожар. Петима души са леко ранени от осколки от стъкло.

Старовойт отбеляза, че данните са все още предварителни. Той уточни, че в резултат на попадението са повредени покривът, фасадата и един от пероните на гарата, чакалнята и подлезът.

"В най-кратък срок ще започнем ремонтни дейности. Възложих да се организира цялото необходимо съдействие за ликвидиране на последиците от удара, ще бъдат включени всички необходими сили и средства“, увери губернаторът.

Междувременно летищните власти в Москва обявиха, че "Внуково" и "Домодедево" временно са затвори. Летищата не приемат кацащи самолети и не издават разрешения за излитания, предаде ТАСС. По данни на Flightradar, самолетите са пренасочвани към "Шереметиево“, а част от машините са в зоната за изчакване в района на Рязан.

Сподели:

Коментари (0)

Архиепископ на УПЦ за поруганата обител в Одеса: Изпитвам болка в сърцето

Архиепископ на УПЦ за поруганата обител в Одеса: Изпитвам болка в сърцето

Белгородският архиепископ Силвестър (Стойчев) — викарий на Киевската митрополия и ректор на Киевската духовна академия и семинария — коментира случилото се в Одеският Свято-Успенски мъжки манастир на Украинската православна църква

NYT: Тръмп си присвоява пълна власт над Газа - изтече документ от „Борда за мир“

NYT: Тръмп си присвоява пълна власт над Газа - изтече документ от „Борда за мир“

Той ще бъде председател на борда с неограничени правомощия, ще може да одобрява военни командири и да назначава ключови фигури в цялата управленска структура. Бордът ще разполага с „цялата преходна законодателна и изпълнителна власт, извънредни правомощия и администриране на правосъдието“ в Газа.

САЩ поискаха сътрудничество с Европа и промени в европейското законодателство

САЩ поискаха сътрудничество с Европа и промени в европейското законодателство

Посланик Андрю Пъздър заяви, че скоро икономиката ще бъде водена от изкуствен интелект, но за тази цел ще има нужда от много енергия, от центрове за съхранение на данни, от самите данни и от редки изкопаеми минерали.