2 Март, 2025

Преди 30 години показно убиват Надя Дункин, за да не проговори за зверствата в Слънчев ден

Преди 30 години показно убиват Надя Дункин, за да не проговори за зверствата в Слънчев ден

На 13 септември през далечната 1994 в жилището й в София е намерена зверски убита актрисата Надя Дункин. Тя е главният свидетел по скандалното дело за лагерите и палачите на комунизма. Предстояло е Темида да поднови съдебния процес, а Дункин е трябвало да даде нови свидетелски показани за мъченията в Белене, Ловеч, Скравена, Куциян… С убийството и обаче е даден ясен публичен знак, че

„който не мълчи, ще умре“

Така и до днес няма осъдени и наказани за убийствата и издевателствата срещу хиляди невинни българи в комунистическите лагери на смъртта.

На светлия празник Вяра, Надежда, Любов и майка им София да си спомним за тази светла душа, чиято надежда завинаги угасна на 13 септември, и отлетя в Отвъдното.

Faktor.bg ви предлага разказа на Надя Дункин, която не очаква възмездие.

 

Сподели:
Обесват Левски, защото отказва да бъде руски шпионин и всякакъв роб

Обесват Левски, защото отказва да бъде руски шпионин и всякакъв роб

Тезата за "нацията-предател" се превръща в основа на антибългарския хор - правят осем опита за спасяването на Апостола

82 години от терористичното убийство на генерал Христо Луков

82 години от терористичното убийство на генерал Христо Луков

Защо Сталин нарежда убийствата на полски и български офицери, каква е дългосрочната тактика на тези мракобесни политики?

Ала-БАЛАДАТА за комуниста

Ала-БАЛАДАТА за комуниста

Кой възкресява и употребява отново образа на „агента фашист” срещу всеки с антикомунистическо, демократично мислене?