1 Февруари, 2026

Радев: Очевидно е, че политическата криза продължава

Радев: Очевидно е, че политическата криза продължава

Румен Радев

"Някак си личните нападки, доминираха над личните тези"

"Очевидно е, че политическата криза продължава", каза президентът Румен Радев, след като проектокабинетът на ГЕРБ-СДС не получи одобрение в НС, предаде Дарик. 

"Нейното решение не зависи от партийните и личните интереси, но изисква и адекватност. Това, което видяхме в парламентарния дебат, е че някак си личните нападки, доминираха над личните тези, а фокусът беше насочен повече върху миналото, отколкото върху настоящето и бъдещето." - категоричен бе той. 

Радев обяви, че стриктно ще спазва Конституцията и ще уведоми кога ще връчи втория мандат.

Сподели:

Коментари (0)

 Посланикът на Украйна:  Териториите не могат да бъдат предмет на пазарлък

Посланикът на Украйна: Териториите не могат да бъдат предмет на пазарлък

„Инфраструктурата е изтощена и разрушена, но украинското общество остава устойчиво“, подчерта Олеся Илашчук

Рая Назарян: 1 февруари остава в нашата история като престъпление срещу идеала за свобода, което не трябва да забравяме

Рая Назарян: 1 февруари остава в нашата история като престъпление срещу идеала за свобода, което не трябва да забравяме

„С отбелязването на тази черна дата ние сме по-категорични от всякога, че това никога повече не трябва да се повтори", написа тя на профила си във Facebook

Вили Лилков: Гледаме втора серия на филма "Планът Решетников"

Вили Лилков: Гледаме втора серия на филма "Планът Решетников"

"Радев е единственият държавен глава в Европа, който настояваше фалшифицираните избори на Мадуро да бъдат признати. Заедно със Северна Корея, Русия и Китай“, заяви той