Камерън Нори извоюва втора титла за сезона

Камерън Нори

Британецът Камерън Нори спечели титлата в Мастърс 1000 тенис турнира в Индиън Уелс и грабна втори трофей за сезона след този в Лос Кабос.

На финала той направи обрат срещу грузинеца Николоз Басилашвили и го победи с 3:6, 6:4, 6:1 след час и 51 минути игра.

Нори за първи път в турнира загуби откриващия сет, а след това беше пробит и за 1:2 във втория. Роденият в Йоханесбург левичар обаче моментално направи рибрейк, а после проби в десетия гейм, за да изравни частите. Британецът стартира с ранен пробив и третия сет и това предреши изхода на финала.

„Това е моята най-голяма титла и съм много щастлив. Получи се странен мач, който завърши добре за мен и моя екип. Ако някой ми беше казал преди турнира, че ще спечеля в Индиън Уелс, нямаше да му повярвам“, каза след срещата отстранилият на полуфинала Григор Димитров Нори, който стана първият шампион тук извън топ 25 след Иван Любичич през 2010 година.

Шестият му финал за година изстреля Камерън до рекордното 15-о място в световната ранглиста и десето в подреждането за финалите на АТР в Торино.