Американец спъна на старта Григор Димитров в Мадрид

Българинът отпадна след два тайбрека

Григор Димитров

Григор Димитров отпадна още на старта на турнира от сериите Мастърс в Мадрид. Българинът загуби след два тайбрека с 6:7(8), 6:7(4) от 21-годишния американец Тейлър Фриц в първия кръг на надпреварата.

Григор трябваше да спасява възможност за пробив още в първия гейм на мача. Българинът се справи след отличен сервис, а след това два още два добри начални удара, за да приключи гейма. Фриц взе далеч по-лесно подаването и продължи да затруднява съперника си, но Димитров успяваше да се справя.

27-годишният българин изигра отличен шести гейм и при първата си възможност за пробив се възползва, повеждайки с 4:2. Той обаче много бързо пропиля аванса си и американецът малко по-късно изравни резултата. Григор играеше стабилно и опита да натисне в края на сета, но се стигна до тайбрек. В него най-добрият ни тенисист поведе с 3:0, но постепенно съперникът му навакса и изравни за 5:5. Двамата не отстъпваха, но в крайна сметка Димитров се пречупи и Фриц взе тайбрека с 10:8.