За трета поредна година Реал Мадрид е кралят на Европа

Кралете спечелих трета поредна и общо тринадесета титла в най-комерсиалния футболен турнир.

Реал Мадрид победи с 3:1 отбора на Ливърпул във финала на Шампионска лига игран в Киев. Кралете спечелих трета поредна и общо тринадесета титла в най-комерсиалния футболен турнир.

Англичаните понесоха жесток удар още в 30-ата минута, когато Мохамед Салах напусна с контузия.В главен герой в сблъска се превърна вратарят на мърсисайдци Лорис Кариус, който беше виновен за две от попаденията на белия балет. Резултатът беше открит от Карим Бензема в 51-ата минута след като вратаря на Ливърпул прати топката в краката на френския нападател. Четири минути по-късно резултатът беше изравнен след гол на Садио Мане.

Влезналият като резерва Гарет Бейл отново даде преднина на „лос бланкос“ в 64-ата минута след фамозен гол със задна ножица. В 83-ата минута Гарет Бейл реализира втория си гол в мача след нова грешка на вратаря на Ливърпул и така сложи край на надеждните на английския тим да изравни резултата.